Jak nagrać rozmowę telefoniczną na smartfonie z androidem bądź iOS Foto.jpeg
Porady

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na smartfonie z androidem bądź iOS?

12 października 2021 4 minuty czytania

 Jak zatem nagrać rozmowę telefoniczną na smartfonie z systemem iOS, Windows, a także Android?

W najnowszych telefonach nie brakuje zaawansowanych technologii i rozbudowanych opcji, które znacząco ułatwiają korzystanie z nich. Jednak nie o wszystkich rozwiązaniach pomyślano! Otóż okazuje się, że nie posiadają one funkcji, która z pozoru jest niezwykle błaha – niektóre modele nie mają bowiem wbudowanego rejestratora rozmowy. Jak zatem nagrać rozmowę telefoniczną na smartfonie z systemem iOS, Windows, a także Android?

Aplikacje umożliwiające nagrywanie rozmowy

Rynek telefonów komórkowych zdominowany jest przez dwóch technologicznych gigantów –  urządzenia firmy Apple, które działają na systemie iOS, a także od Google, które z kolei operują na systemie Android. Warto w tym momencie zaznaczyć, że w zależności od tego, jaki model posiadasz, nagrywanie rozmowy będzie przebiegało różnie, a nawet – ze względów czysto etycznych – może być niemożliwe. Ani Android, ani iOS nie mają wbudowanej funkcji nagrywania, z kolei w modelach Xiaomi ta opcja dostępna jest przy każdej rozmowie.

Jeśli przeszukasz sklepy Google Play i App Store, z pewnością natrafisz na produkty firm „trzecich”, które nie współpracują ani z Google, ani z Apple. Wówczas umożliwiają one –  po zainstalowaniu na urządzeniu – rejestrowanie rozmów przy pomocy jednego kliknięcia. Następnie zapisane pliki dźwiękowe będziesz mógł odnaleźć w pamięci masowej urządzenia. Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na nagrywanie rozmów, sprawdź i przetestuj kilka aplikacji, które będą oferowały odmienną jakość nagrywania, a także różne opcje dodatkowe.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na urządzeniu z systemem Android?

Nagrywanie rozmowy na Androidzie będziesz mógł wykonać tylko po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Większość z nich dostępna jest w wariancie darmowym lub płatnym w Sklepie Google Play. Jakie aplikacje umożliwią Ci zarejestrowanie rozmowy? Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • FonTel – typowy rejestrator rozmów, a dodatkowo najbardziej rozbudowana aplikacja tego typu w Sklepie Google Play, która jednocześnie jest darmowa. Warto zaznaczyć, że jest ona całkowicie przetłumaczona na język polski, a jej używanie jest bardzo intuicyjne. W pierwszej kolejności należy ją skonfigurować, a także dobrać ustawienia, co może odbyć się automatycznie. Co więcej, do każdej rozmowy możesz tworzyć dodatkowe notatki i historię połączeń.

  • ACR – kolejna aplikacja, z której możesz korzystać całkowicie za darmo, dostępna w ojczystym języku. Co najważniejsze, jest ona gotowa do użytku tuż po jej pobraniu i pierwszym uruchomieniu. Nie wymaga od użytkownika dodatkowej konfiguracji i dostosowywania ustawień. ACR daje Ci możliwość zapisania całej rozmowy lub jej fragmentów. Bezpłatna jest jednak tylko wersja podstawowa. Za dodatkowe funkcje niestety należy dopłacić.

  • Nagrywanie rozmów – to jedna z najprostszych aplikacji, która umożliwi Ci rejestrowanie rozmów na telefonie z systemem operacyjnym Android. Niestety nie oferuje szczególnie zaawansowanych funkcji. Jej zaletą jest jednak gotowość do działania zaraz po instalacji. Możesz dowolnie wybrać format zapisywanego pliku, a także ustawiać głośność.

Jeśli jesteś posiadaczem telefonu Xiaomi, nie musisz pobierać żadnej aplikacji. Wystarczy, że podczas trwającego połączenia wybierzesz z menu odpowiednią opcję, a telefon samodzielnie rozpocznie rejestrację.

Jak zarejestrować rozmowę telefonie z systemem iOS?

Jedną z „myśli przewodnich” iPhonów jest to, że użytkownik dostaje – w teorii – gotowy produktu, którego nie musi konfigurować lub ulepszać. Niestety w przypadku telefonów od Apple do nagrania rozmowy również niezbędne są dodatkowe aplikacje. Utrudnieniem może być to, że większość oprogramowania z App Store jest płatna lub daje dostęp jedynie do ograniczonej czasowo wersji próbnej. Nadal jednak jest to możliwe, więc chcąc zarejestrować rozmowę na iPhonie, zwróć uwagę na następujące aplikacje:

  • TapeACal Pro: Call Recorder – aplikacja, którą możesz pobrać bezpłatnie na siedem dni. Po tym czasie należy dokonać opłaty, jeśli dalej będziesz chciał rejestrować rozmowy. Niemniej aplikacja ta zasługuje na uwagę, gdyż rejestruje bez limitu zarówno połączenia wychodzące, jak i przychodzące, a także automatycznie wysyła plik dźwiękowy do chmury lub na adres mailowy.

  • Call Recorder App for iPhone – to również aplikacja, która wymaga tego, byś uiścił odpowiednią opłatę. Jej funkcje są dokładnie takie same, jak w przypadku poprzedniej aplikacji, a główne różnice występują w obrębie interfejsu.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na telefonie z systemem Windows?

Na rynku dostępne są również telefony działające na systemie operacyjnym Windows. Jeśli więc posiadasz taki sprzęt, masz możliwość rejestracji rozmów na dwa sposoby. W pierwszej kolejności możesz wykorzystać do tego dyktafon zainstalowany w telefonie, a drugi ze sposobów jest dostępny tylko dla posiadaczy telefonu z systemem Windows 10 Mobile. Warto wiedzieć, że opcja ta jest dostępna przez cały czas, jednak automatyczne rejestrowanie połączeń jest wyłączone. Aby ją uruchomić, musisz:

  • w aplikacjach odszukać „Ustawienia”,

  • kliknąć zakładkę „Telefon”,

  • odnaleźć „Rejestrator głosu”,

  • przesunąć suwak na „Nagrywaj połączenia”.

Po tych modyfikacjach podczas trwającej rozmowy telefonicznej pojawi się przycisk „Nagraj”. W ten sposób zarejestrujesz rozmowę, a plik dźwiękowy odnajdziesz w  zakładce „Nagrane rozmowy” w albumach.

 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl