Gry dla dziewczynek i chłopców, które warto znać – ubieranki i nie tylko! (1).jpg
Porady

Gry dla dziewczynek i chłopców, które warto znać – ubieranki i nie tylko!

13 września 2022 4 minuty czytania

Dzisiaj niemal każdy przedszkolak ma dostęp do telefonu i komputera.

Dzisiaj niemal każdy przedszkolak ma dostęp do telefonu i komputera. W sieci możemy znaleźć wiele gier dzieci i młodzieży – zarówno przeglądarkowych, jak i dostępnych w aplikacjach. Dostosowane są dla dziewczynek, jak i chłopców, gdzie w przypadku większości witryn są one rozdzielone na osobne kategorie. Przez duży wybór ciężko zdecydować się na coś konkretnego.  Znaleźliśmy kilka tytułów, które zaoszczędzą czas przeznaczony na poszukiwania. To doskonały sposób na rozrywkę dla Twojego malucha!

 

Spis treści:

1.      Gry dla przedszkolaków

2.      Snail Bob 8

3.      Pędź Maszynisto – dla dzieci

4.      Hill Climb Racing

5.      Star Stable

6.      Top Model Fashion Dress Up

7.      The Celebrity Way of Life

8.      My Little Pony Rainbow Runners

9.      Podsumowanie

 

Gry dla przedszkolaków

Wersja od Bimi Boo Kids Learning Games for Toddlers, która równocześnie bawi i uczy. Dla najmłodszych zawsze warto wybrać opcję aplikacji zamiast przeglądarki, gdyż obsługa jej pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa podczas użytkowania urządzenia. Zawiera 15 gier edukacyjnych, które pomagają w rozwoju pamięci, uwagi, skupienia i koordynacji. Do wyboru proste łamigłówki, przebieranki zwierząt, dopasowywanie elementów w odpowiednie miejsca, nauka cyfr i kolorów oraz zabawy w budowanie. Co niezwykle istotne z punktu widzenia płynności rozrywki – nie zawiera reklam. Ciekawa opcja z kategorii gry dla dzieci w wieku 3 lat, dostępna za darmo.

 

Aplikacja dostępna na Google Play i App Store

 

Snail Bob 8

Gra dla chłopców i nie tylko, w której wcielamy się w postać ślimaka Boba. Przygoda typu click & point, która rozpoczyna się krótką, wprowadzającą historią podczas wędkowania z dziadkiem. Podczas rozgrywki musimy zbierać gwiazdki – trofea, dzięki którym udoskonalamy nasze umiejętności takie jak np.  przyspieszenie czy obrót. Do przejścia aż 90 różnych poziomów z różnymi łamigłówkami.

 

Gra dostępna w przeglądarce

 

Pędź Maszynisto – dla dzieci

Nietypowa, bezpłatna gra dla dzieci na telefon, w której kierujemy pociągiem, przesuwając palcem po ekranie. Pomiędzy pagórkami, którymi się przemieszczamy, natrafiamy na różne przeszkody, musimy przekładać zwrotnicę a niekiedy nawet czyścić pociągi. Dodatkowo należy uważać na małe potworki – które, wsiadając do wagonu, chcą utrudnić nam dotarcie do celu. Do wyboru ma cztery różne trasy.

 

Aplikacja dostępna na Google Play

 

Hill Climb Racing

Niezwykle popularna z wynikiem ponad 500 mln pobrań. Polega na przemieszczaniu się po górach autem z widoku 2D i pokonywaniu nowych, pozornie prostych tras. Gra nada się dla dzieci od 7 lat przez swoją dość ciekawą fizykę, która z początku może okazać się trudnością dla maluchów. Do wyboru mamy różne mapki, pojazdy oraz wszelakie ulepszenia, które możemy wykorzystać poprzez zdobywanie punktów. Wszystkie wersje dostępne są za darmo.

 

 

Aplikacja dostępna na Google Play i App Store

 

Star Stable

Produkcja z kategorii RPG, w której po stworzeniu własnej postaci wchodzimy w świat online z tematyką hodowli koni. Atrakcyjna gra dla dziewczynki i chłopca od 7 lat, która umożliwia maluchom zabawę ze znajomymi na komputerze i telefonie. Możemy zajmować się hodowlą, opieką i tresurą tych pięknych zwierząt na wyspie zwaną Jorvik. Gra dla dzieci online dostępna do 5 poziomu za darmo.

 

Gra dostępna w przeglądarce internetowej oraz aplikacjach Epic Games, Google Play i App Store.

 

Sprawdź także: Telefon do gier. Jaki model wybrać?

 

Top Model Fashion Dress Up

Wcielamy się w początkującą gwiazdę, którą musimy przygotować krok po kroku na pokaz mody. Wyróżnia się mocno rozbudowaną decyzyjnością gracza. To my wybieramy dokładnie, z jaką modelką chcemy pracować i jak ją ubrać, aby wyglądała najlepiej na tle innych konkurentek. Na końcu możemy zrealizować specjalną sesję zdjęciową, na której wybieramy tło do zdjęć. Fajnym dodatkiem jest również budowanie skromnego portfolio. Gra dla dziewczyn dostępna za darmo.

 

Gra dostępna w przeglądarce internetowej

 

The Celebrity Way of Life

Kolejna gra dla dziewczynek z kategorii ubieranki. W zaledwie 3 krokach musimy upiększyć naszą postać, między innymi malując ją, czesząc i finalnie ubierając. Prosta i przyjemna w obsłudze dla młodszych dziewczyn, które zaczynają swoją przygodę z modą. Dostępna w przeglądarce za darmo.

 

Gra dostępna na serwisie Gry.pl

 

My Little Pony Rainbow Runners

Tutaj głównym zadaniem jest bieganie postacią z bajki My Little Pony, którą musimy dotrzeć do celu i odczarować rzucone zaklęcie skradzionych kolorów. Należy uważać na przeszkody, zbierać cząsteczki mocy i je wykorzystywać, aby uratować świat. Fajna propozycja gry dla dziewczynki od 5 lat, dostępna bezpłatnie.

 

Aplikacja dostępna na Google Play i App Store

 

Podsumowanie

Nietrudno jest znaleźć grę w przeglądarce bądź aplikacji, która będzie odpowiadać naszym zainteresowaniom oraz oczekiwaniom. Na szczęście nie musimy posiadać do tego dobrego sprzętu, gdyż powyższe propozycje mają niezwykle prosty interfejs i nie obciążą naszego systemu. Zachęcamy do wyprobowania zaproponowanych tytułów i życzymy dobrej zabawy.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl