Czym jest YouTube Premium i czy warto się nim zainteresować Foto.jpeg
Porady

Czym jest YouTube Premium i czy warto się nim zainteresować?

7 września 2021 4 minuty czytania

Serwis YouTube niedawno umożliwił opcję wykupienia YouTube Premium. Opcja ta jest płatną wersją subskrypcji serwisu, która daje swoim subskrybentom inne, niedostępne dla użytkowników darmowej wersji funkcje.

Serwis YouTube niedawno umożliwił opcję wykupienia YouTube Premium. Opcja ta jest płatną wersją subskrypcji serwisu, która daje swoim subskrybentom inne, niedostępne dla użytkowników darmowej wersji funkcje. Główną zaletą YouTube Premium jest możliwość usunięcia reklam, pobieranie filmów i oglądania ich bez dostępu do Internetu. Co więcej, wersja premium oferuje opcję korzystania z aplikacji w tle, dostęp do YouTube Originals, YouTube Kids oraz aplikacji YouTube Music Premium. Co jeszcze musisz wiedzieć o tej usłudze?

Najważniejsze informacje o YouTube Premium

YouTube Premium – cena

Obecnie za usługę YouTube Premium w abonamencie płacimy 23,99 zł miesięcznie. Jednak jest możliwość testowania aplikacji YouTube Premium za darmo przez miesiąc. To idealny sposób na sprawdzenie aplikacji i podjęcie decyzji, czy chcemy pozostać przy płatnej wersji na dłużej.  

YouTube Premium – oferta 

YouTube Premium posiada również w swojej ofercie opcję dla rodziny. Daje ona możliwość subskrypcji konta przez sześciu użytkowników. Koszt usługi w tej wersji to 35,99 zł miesięcznie. Co ważne – usługę YouTube Premium i serwis YouTube Premium Music można kupić razem lub zdecydować się na zakup tylko jednej z nich. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą przepłacać, a interesuje ich jedynie słuchanie muzyki lub oglądanie filmów. 

YouTube Music Premium jest aplikacją do streamingu muzyki i jej miesięczna subskrypcja kosztuje 19,99 zł. Istnieje też opcja wykupienia abonamentu YouTube Music Premium w opcji rodzinnej za 29,99 zł miesięcznie.

Czy YouTube Premium jest dla Ciebie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych preferencji. Płatna usługa YouTube Premium będzie dobrą opcją dla kogoś, kto ogląda dużo filmów – pozwoli mu oszczędzić czas spędzony na reklamach. Niewątpliwie wzrośnie też komfort oglądania ulubionych twórców. Co więcej, to dobra opcja dla tych, którzy lubią co jakiś czas być offline, ale nie oznacza to dla nich odcięcia się od rozrywki. Możesz ściągnąć swoje ulubione filmiki i oglądać je bez przeszkód – nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do Internetu.

Jak włączyć usługę YouTube Premium?

Włączenie usługi YouTube Premium jest banalnie proste. Wystarczy wejść do aplikacji YT lub na stronę internetową serwisu, następie w menu wybrać zakładkę Zakupy i subskrypcje.

Po wejściu w wybraną zakładkę pokażą się dwie opcje „Premium” lub samo „Music”. Po kliknięciu wybranego pakietu, przechodzimy do opcji Więcej informacji, a następnie do Wypróbuj bezpłatnie. Wtedy na ekranie komputera lub telefonu ukaże się kokpit dodawania płatności.

Następnie wybieracie najlepszą dla siebie opcję płatności i pojawia się komunikat o tym, że pierwsza płatność nastąpi po zakończeniu okresu próbnego. Gotowe! Możesz cieszyć się nowymi funkcjami YT.

Jak zrezygnować z YouTube Premium?

Jak wyłączyć YouTube Premium podczas miesiąca próbnego?

Po zakupie usługi YouTube Premium możecie zrezygnować z jej użytkowania w dowolnym momencie: na stronie lub w aplikacji YT. Działanie jest podobne do włączania usługi.

Wyszukajcie w menu opcję Zakupy i subskrypcje. Po wyszukaniu odpowiedniej subskrypcji pokaże się opcja anulowania konta premium. Gdy zdecydujecie się na ten ruch, serwis zwraca się z prośbą o podanie powodu rezygnacji z usługi. 

Na zrezygnowanie z  miesiąca próbnego jest 30 dni od dnia założenia konta — dlatego, jeśli usługa nie spełniła Waszych oczekiwań, najlepiej zrezygnować z niej przed końcem tego okresu.

Jak można zrezygnować z płatności za usługę YouTube Premium?

Kiedy pojawią się wątpliwości co do dalszego korzystania z usługi YouTube Premium, ale nie chcecie na razie zdecydować się na permanentną rezygnację z usługi, jest możliwość zawieszenia płatności.

YouTube Premium pozwala subskrybentom na odroczenie płatności na okres nawet do sześciu miesięcy. Jeśli decydujecie się na tę opcję, musicie wejść do menu, odszukać określoną płatną usługę, następnie wybrać opcję dezaktywacji i kliknąć przycisk Wstrzymaj. W tym momencie zostaniecie poproszeni o wyznaczenie czasu, na jaki chcecie wstrzymać płatność za usługę YouTube Premium. 

Następnie trzeba kliknąć Wstrzymaj subskrypcję i płatność zostanie wstrzymana. Przez określony przez Was czas konto YouTube Premium będzie zawieszone, a płatności nie będą pobierane z rachunku bankowego.

Rezygnacja z konta YouTube Premium – jak to zrobić?

Proces usuwania konta YouTube Premium wygląda bardzo podobnie do procesu odroczenia płatności. Najpierw musicie wejść w menu i odnaleźć odpowiednią usługę, z której chcecie zrezygnować. Potem trzeba wybrać  opcję Kontynuuj, aby anulować, dalej i Anuluj.

Mechanizm rezygnacji z konta w YouTube Premium jest bardzo prosty i szybki.  Dobrze jednak wiedzieć,  że  z usługi YouTube Premium można korzystać aż do końca trwania okresu rozliczeniowego.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl