Usługa

Usługi Specjalne (Premium)

Dzięki usługom specjalnym możesz pobierać treści rozrywkowe, informacyjne lub edukacyjne na Twój telefon!

Opis usługi

Usługi Premium to usługi o podwyższonej opłacie. Możesz się również spotkać z określeniami: usługi specjalne, prenumerata, płatna subskrypcja, Premium Rate lub Extra Premium. Dzięki nim:

 • weźmiesz udział w konkursach oraz loteriach SMS-owych lub akcjach charytatywnych,
 • otrzymasz dostęp do płatnych materiałów i serwisów w internecie,
 • zamówisz prenumeratę, czyli cykliczne (np. trzy w tygodniu) wiadomości z informacjami, pogodą itp.,
 • pobierzesz dzwonki, tapety lub gry,
 • zadzwonisz na niektóre infolinie,
 • weźmiesz udział w czatach towarzyskich.

Usługi Premium działają na skróconych numerach specjalnych. Numery składają się z czterech, pięciu lub sześciu cyfr.

Jak to działa?

Wiadomości

Wysyłasz Odbierasz
Wysyłasz SMS-a na numer, który zaczyna się od 7, 8 lub 9. Płacisz za każdą wysłaną wiadomość Otrzymujesz cykliczne wiadomości z numerów, które zaczynają się od 5 lub 6. Płacisz za każdą odebraną wiadomość. Wcześniej musisz zamówić prenumeratę, przez stronę internetową lub SMS-em.

Połączenia

Dzwonisz na *7x, *4x Dzwonisz na 70x / 80x
Numery usług specjalnych – płacisz za każdą minutę lub za całe połączenie, zgodnie ze swoim cennikiem. Infolinie i audioteksty – płacisz za każdą minutę lub za całe połączenie, zgodnie ze swoim cennikiem.

 

Listy usług Premium dostępnych dla Klientów Play

Przygotowaliśmy dla Ciebie listy wszystkich usług Premium dostępnych dla Klientów Play. Dla prenumerat znajdziesz również komendy, które pozwolą Ci z nich zrezygnować. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy masz włączone jakieś prenumeraty, wyślij SMS-a o treści „Lista” na numer 6000.

 

 

Jak kontrolować wydatki?

W Play możesz kontrolować koszty za usługi specjalne. Stworzyliśmy wiele blokad abyś miał pewność, że nie zaskoczą Cię dodatkowe opłaty. Blokady usług Premium są darmowe. Jeżeli chcesz je włączyć lub wyłączyć:

 • zaloguj się na Play24,
 • wpisz krótki kod USSD – znajdziesz je poniżej,
 • zadzwoń do naszej Obsługi Klienta (*500/*600),
 • odwiedź najbliższy salon Play.

Informację o wysokości opłat znajdziesz w cennikach. Jeśli skorzystałeś już z usług Premium koszt znajdziesz na fakturze, w sekcji „opłaty poza abonamentem” lub na Play24 w zakładce „Połączenia”.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie opis blokad, jakie możesz wybrać w Play.

Blokady rodzaju usług Premium

Blokujesz wybrany rodzaj usług Premium

 

Blokady progu usług Premium

Blokady progu usług Premium pozwalają Ci ustawić maksymalną kwotę za usługi Premium, jaką chcesz zapłacić w danym okresie rozliczeniowym.

  • Nie więcej niż 35 zł za usługi Premium

   Dzięki niej masz pewność, że nie zapłacisz więcej niż 35 zł za usługi Premium w danym okresie rozliczeniowym. Jeżeli przekroczysz limit, dostaniesz powiadomienie i zablokujemy dalsze aktywności Premium. Limit jest odnawiany od kolejnego okresu rozliczeniowego.

   Kod USSD do włączenia Kod USSD do wyłączenia
   *111*16*1# *111*16*2#
  • Nie więcej niż 100 zł za usługi Premium

   Dzięki niej masz pewność, że nie zapłacisz więcej niż 100 zł za usługi Premium w danym okresie rozliczeniowym (w przypadku usługi postpaid) lub w danym miesiącu kalendarzowym (w przypadku usługi prepaid). Jeżeli przekroczysz limit, dostaniesz powiadomienie, a dalsze aktywności Premium będą blokowane. Limit jest odnawiany od kolejnego okresu rozliczeniowego/miesiąca kalendarzowego.

   Kod USSD do włączenia Kod USSD do wyłączenia
   *111*17*1# *111*17*2#
  • Nie więcej niż 200 zł za usługi Premium

   Włączenie usługi oznacza, że po przekroczeniu progu wydatków w wysokości 200 zł brutto na usługi Premium w danym okresie rozliczeniowym (w przypadku usługi postpaid) lub w danym miesiącu kalendarzowym (w przypadku usługi prepaid) dostaniesz powiadomienie, a dalsze aktywności Premium będą blokowane. Limit jest odnawiany od kolejnego okresu rozliczeniowego/miesiąca kalendarzowego.

   Kod USSD do włączenia Kod USSD do wyłączenia
   *111*18*1# *111*18*2#

Blokady ceny usług Premium

Blokady ceny usług Premium pozwalają Ci zablokować usługi Premium, które kosztują więcej niż kwota podana w ich nazwie.

Pozostałe blokady

  • Blokada STOP SPAM

   Zablokujesz SMS-y przychodzące z numerów skróconych, zaczynających się od cyfr: 7,8,9 (np. informacje o konkursach, loteriach oraz innych usług rozrywkowych).

   Aktywacja usługi: SMS o treści STOP na numer 252 (opłata zgodnie z cennikiem, jak za zwykły SMS)

   Dezaktywacja usługi: SMS o treści TAK na numer 252 (opłata zgodnie z cennikiem, jak za zwykły SMS)

  • Blokada Zakupów Mobilnych

   Zablokujesz możliwość Zakupów Mobilnych na Twoim numerze. Nie będziesz mógł:

   • kupować aplikacji, mp3, e-booków itp. w sklepach internetowych współpracujących z Play,
   • korzystać z dostępu do treści cyfrowych (gier, plików muzycznych, aplikacji) za pomocą kodów USSD Premium lub transmisji danych Premium
   Kod USSD do włączenia Kod USSD do wyłączenia
   *111*99*1# *111*99*2#

Kto wysyła mi wiadomości Premium?

W przypadku usług Premium Play odpowiedzialny jest za ich prawidłowe dostarczenie. Jesteśmy pośrednikiem między Tobą a dostawcami usług specjalnych. Nie mamy wpływu na treść wiadomości, które wysyłasz lub odbierasz.

Pamiętaj, że korzystanie z tych serwisów wiąże się z akceptacją regulaminów poszczególnych dostawców.

Nawet jeśli zastrzegłeś, że nie życzysz sobie otrzymywać informacji marketingowych od Play, możesz je nadal dostawać od firm, z których usług skorzystałeś.

Dokumenty

Korzystamy z plików cookies i podobnych rozwiązań umieszczanych w Twoim urządzeniu przez nas lub podmioty trzecie, jeżeli pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki internetowej. Dzięki temu nasza strona działa poprawnie, możemy analizować korzystanie ze strony oraz dostosować wygląd strony i nasze reklamy do Twoich preferencji i zainteresowań. Poznaj szczegóły i możliwość zmiany ustawień w Polityce Prywatności i Cookies.