KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI – nowy sezon serialu CANAL+

KRUK WRACA W NOWYM SEZONIE

KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI to drugi sezon podlaskiej historii komisarza Adama Kruka. Postaci złożonej, mierzącej się z wewnętrznymi demonami. Kruk (w tej roli znakomity Michał Żurawski) wraca do Białegostoku, gdzie nie tylko prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów, ale też poddaje się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę. Pośród mroku pomaga mu się odnaleźć stara Szeptucha (Danuta Kierklo). CANAL+ wprowadzi widzów w pełen emocji świat Kruka już 9 lipca. Premiera w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM dostępnym przez satelitę i sieci kablowe.

Główny bohater, człowiek skomplikowany, rozdarty pomiędzy widmami trudnej przeszłości a tym co tu i teraz, po raz kolejny prowadzi skomplikowane śledztwo w niekonwencjonalnym i kontrowersyjnym stylu. Tłem jego zmagań jest pełne mistycyzmu Podlasie, z jego magią, ludowymi obrzędami i szeptuchami pełniącymi rolę znachorek – lekarek okaleczonych dusz. Obraz zilustrowany został poruszającą muzyką, czerpiącą z nut kresowego folkloru.

„Pierwszy sezon koncertował się na zewnętrznym świecie bohatera, który determinował jego świat wewnętrzny. W sezonie drugim mamy sytuację dokładnie odwrotną. Walka dobra ze złem, która rozgrywa się w głowie Kruka, ma swoje zobrazowanie w świecie zewnętrznym. Problem głównego bohatera determinuje, jaka jest ta opowieść” – mówi Maciej Pieprzyca, reżyser.

„Światło, które daje nadzieję i mrok, który go pochłania. To właśnie był główny klucz, wizualna idea tego sezonu” – mówi Witold Płóciennik, operator.

W KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI pojawią się nowi, wyraziści bohaterowie, których losy na różne sposoby splatają się z historią tytułowego Kruka. Do obsady serialu dołączyli m.in. Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Maria Sobocińska, Hubert Miłkowski, Zbigniew Stryj oraz Barbara Jonak. W drugiej serii rozwiną się także wątki postaci znanych już widzom z KRUK. SZEPTY SŁYCHAĆ PO ZMROKU.

„KRUK jest dynamiczny, mocny i wyrazisty. Unikalny klimat Białostocczyzny, znanej widzom z pierwszego sezonu dalej jest nieodzownym tłem dla wciągającej fabuły. To obraz złożony z historii niejednoznacznych, ale też pełnokrwistych postaci. Na ekranie, obok Michała Żurawskiego i Kasi Wajdy, pojawią się Magda Koleśnik oraz Leszek Lichota. To dla mnie aktorzy wybitni; mam nadzieję, że każda z tych postaci poruszy widza na tyle, żeby obejrzeć serial do samego końca. Gwarantuję, że podobnie jak w pierwszym sezonie, będzie warto” – mówi Łukasz Dzięcioł, producent.

FABUŁA

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się, gdy Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Adam porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Jednocześnie nękające Kruka niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Komisarz drży o dobro swojej rodziny. Desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wpada na trop mafijnych powiązań.

Tylko dla klientów Play – CANAL+ Online już za 20 zł miesięcznie. Skorzystaj ze specjalnej promocji dzięki której za dostęp do serwisu zapłacisz jedynie 20 zł miesięcznie przez pierwsze 3 miesiące korzystania – to ponad 50% taniej, niż standardowa cena. Promocja trwa tylko do końca lipca. Nie zwlekaj i zyskaj dostęp do seriali, filmów, w tym produkcji oryginalnych na życzenie oraz wydarzeń sportowych na żywo przez 3 miesiące w atrakcyjnej cenie.

Aktywacja promocji tylko przez stronę:

kup.pl.canalplus.com/oferta-play

Rekomendowane