Tanie telefony z dobrym aparatem – propozycje za około 1000 zł

Przy wyborze telefonu komórkowego kierujemy się wieloma aspektami. Jednym z nich niewątpliwie jest cena. Większość z nas szuka dobrego, ale nieprzesadnie drogiego modelu. Chcemy także, aby gabaryty urządzenia były dopasowane do naszych potrzeb. Niektórzy użytkownicy cenią sobie kompaktowe telefony, dla innych niezbędny jest duży ekran. Ważne jest również wyposażenie – pojemność baterii, pamięć, procesor, aparat. Tym razem przyjrzyjmy się bliżej ostatniemu z wymienionych tu elementów. Oto zestawienie smartfonów za około 1000 zł, które posiadają naprawdę dobre aparaty.

  1. Smartfon za 1000 złotych wcale nie musi być słaby!
  2. Telefon za 1000 zł – czy warto go kupić?

Smartfon za 1000 złotych wcale nie musi być słaby!

Rozglądając się za nowym telefonem z dobrym aparatem, warto pamiętać, że niektóre funkcjonalności (np. bardzo jasny obiektyw, duża matryca) i zaawansowane rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji są zarezerwowane dla topowych modeli znanych marek, jednak wcale nie oznacza to, że rozwiązania te są niezbędne i wpływają na jakość zdjęć – nie zawsze tak jest!

Nie można zapominać, że posiadając bardzo drogie modele telefonu, rzadko jesteśmy w stanie wykorzystać pełnie ich możliwości – okazuje się, że dodatkowe funkcje są zbędne. Jeśli więc masz do dyspozycji do 1000 złotych, a jednym z Twoich priorytetów jest możliwość nagrywania filmów w dobrej jakości, to warto postawić modele ze średniej półki cenowej.

Samsung Galaxy A32 5G

Samsung od lat słynie z telefonów wyposażonych dobre aparaty. To marka, która praktycznie w każdym przedziale cenowym stosuje dobre technologie podczas wykonywania zdjęć czy filmów. Oczywiście, w zależności od ceny, mamy do wyboru model z różnymi obiektywami, które wymiernie wpływają na jakość fotografii czy materiałów wideo.

Modelem, za którego ceną idzie jakość, jest Samsung Galaxy A32 5G. Na szczególną uwagę zasługują tutaj obiektywy. Co ciekawe, w tym telefonie dostajemy ich aż cztery! W tym obiektyw ultra-szerokokątny idealnie sprawdzający się podczas fotografowania krajobrazów, obiektyw mierzący głębie oraz makro – zapewniający zrobienie pięknych zdjęć z bardzo bliskiej odległości, np. owadom czy roślinom.

W tym modelu znajdziemy także pokaźny ekran o przekątnej 6,5 cala, wykonany w technologii TFT HD+. Zapewni on bardzo ładne kolory oraz wyrazistość, nawet w słoneczne dni.

Na uwagę zasługuje tutaj także pojemna bateria o wielkości 5000 mAh. Nie musimy obawiać się również o szybkość działania, gdyż w modelu tym zastosowano procesor 8-rdzeniowy MT6853, dzięki czemu nasz telefon będzie działał płynnie. Jeśli chodzi o pamięć, to w Samsungu Galaxy A32 5G znajdziemy pamięć RAM 4 GB, ROM 64 G.

Oppo Reno 4 Z 5G

Firma Oppo oferuje swoje produkty na polskim rynku już od kilku lat. Nie wszyscy jednak je znają i w wielu przypadkach wolą postawić na marki, z którymi mieli już do czynienia. Warto jednak odejść od tego schematu, gdyż Oppo ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Model Oppo Reno4 Z 5G idealnie sprawdza się do robienia zdjęć, zarówno przednim, jak i tylnym aparatem. Wpływ mają na to niewątpliwe filtry oraz tryby upiększające, które są w stanie z każdego ujęcia wyciągnąć maksimum możliwości, sprawiając, że wszystkie fotografie posiadają bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Co ciekawe, model ten wyposażony jest z przodu w aż dwa obiektywy, co sprawia, że idealnie sprawdza się podczas wykonywania zdjęć portretowych. Oppo Reno 4 Z 5G to także dobry sprzęt do nagrywania solidnych filmów. Za jego pomocą jesteśmy w stanie zrealizować nagrania w jakości 4k lub FullHD, przy 30 klatkach na sekundę.

Telefon ten posiada ekran o przekątnej 6,57 cala, wykonany w technologii IPS LCD. W porównaniu do Samsunga Galaxy A32 58 ma nieco mniejszą, lecz nadal pojemną baterię o wielkości 4000 mAh. W modelu tym zastosowano procesor 8-rdzeniowy MediaTek Dimensity 800. Zaletą jest niewątpliwie pamięć – smartfon jest wyposażony w pamięć operacyjną RAM 8 GB i w pamięć wbudowaną ROM 128 G.

Xiaomi Redmi Note 10 5G

Ostatnią, lecz nie gorszą propozycją, jest model od firmy Xiaomi. Marka ta jest jedną z najczęściej wybieranych w Polsce, jeśli chodzi o zakup smartfona. Producent stawia na jakość w dobrej cenie i podobnie sprawa wygląda w przypadku modelu Redmi Note 10 5G. To idealna opcja, jeśli naszym hobby jest fotografia. Dobrą jakość zdjęć zapewnia potrójny aparat.

W tym modelu mamy również do dyspozycji obiektyw szerokokątny oraz makro, dzięki czemu aparat zastosowany w Redmi Note 10 5G idealnie sprawdzi się w różnych okolicznościach. Zdjęcia, które wykonamy tym telefonem, będą przede wszystkim posiadały dobre odwzorowanie kolorów, a fotografowane elementy będą szczegółowe.

Za pomocą tego smartfona wykonamy również dobrej jakości nagrania wideo, także te w zwolnionym tempie. Telefon Xiaomi posiada ekran 6,5 cala, wykonany w technologii IPS LCD, pojemną baterię 5000 mAh, a także procesor 8-rdzeniowy MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G oraz pamięć operacyjną RAM 4 GB, a także pamięć wbudowaną ROM 64 GB.

Telefon za 1000 zł – czy warto go kupić?  

Za około 1000 zł można zakupić naprawdę dobry telefon, który zapewni szybkość obsługi oraz wiele przydatnych funkcji, a tą niewątpliwie jest możliwość wykonania dobrej jakości zdjęć oraz filmów.

Udostępnij:

Rekomendowane