stacjonarny_mobilny_bez_internetu_i_urzadzenia_ani_rusz.jpg
Porady

Stacjonarny czy mobilny? Bez internetu i urządzenia ani rusz

11 sierpnia 2020 2 minuty czytania

W czasie pandemii nie tylko zwiększyło się zapotrzebowanie na internet stacjonarny, ale wzrósł też ruch mobilny. By można było z niego korzystać, potrzebne są właściwe urządzenia. 

Internet do wszystkiego

Z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że od 30 marca do 20 kwietnia o mniej więcej 50-60% wzrosło wykorzystanie internetu mobilnego wśród Polaków, a o 140% większym zainteresowaniem cieszył się internet stacjonarny. Z dnia na dzień przekonaliśmy się, że bez internetu nie moglibyśmy pracować, uczestniczyć w konferencjach, a dzieci kontynuować edukacji. Poza tymi praktycznymi zaletami, internet zapewnił nam również dostęp do rozrywki. Nie wychodząc z domu, mogliśmy oglądać filmy, czytać książki, słuchać muzyki, a nawet wybrać się na wystawę. Dla wielu z nas sieć stała się także źródłem poszukiwania informacji, zwłaszcza tych dotyczących koronawirusa. I, co najważniejsze, internet okazał się nieocenionym medium pozwalającym utrzymywać relacje z bliskimi. Aż strach pomyśleć, co by było, gdybyśmy nie mieli do niego dostępu…

Stacjonarny czy mobilny?

Aby jednak sieć dobrze funkcjonowała, koniecznie trzeba zainwestować w odpowiedni sprzęt, a ten – jak okazało się już w pierwszych dniach epidemii – do najlepszych nie należał. Większość z nas dysponowała przestarzałymi modemami lub routerami, które nie pozwalały w pełni korzystać z dobrodziejstw sieci. A poza tym, pomimo że wciąż większym powodzeniem cieszyły się urządzenia stacjonarne, zaczęliśmy przekonywać się do tych mobilnych, które pozwalały na większą swobodę w korzystaniu z usług nie tylko w domowym zaciszu, ale również na działce, w parku czy w lesie.

Przegląd sprzętu

Stabilny i szybki internet to podstawa rozrywki i pracy, dlatego bardzo istotny jest dobór odpowiedniego sprzętu.

Huawei 4G Router 3 Pro – wydajny internet stacjonarnie

Router Huawei 4G Router 3 Pro ma bardzo duże możliwości i obsługuje aż do 64 różnych urządzeń jednocześnie. Dysponuje 4 gniazdami Ethernet, co pozwala podłączyć je za pomocą kabla. Dzięki niemu zapomnisz o zacinających się filmach i grach, a nauka czy praca zdalna nie będzie żadnym problemem.

Huawei E5783B – z łatwością mieści się w kieszeni

Prosty w konfiguracji – wystarczy włożyć kartę SIM w formacie micro i… tyle! Router Huawei E5783B pozwala na podłączenie 16 różnych urządzeń jednocześnie, a wbudowana bateria wystarczy na sześć godzin pracy. Można go zabrać ze sobą wszędzie.

Huawei 5G CPE Pro 2 – gotowi na 5G?

Aby skorzystać z dobrodziejstw sieci 5G, idealnym wyborem będzie Huawei 5G CPE Pro 2, którego potężny procesor gwarantuje stabilny i mocny sygnał. Router pozwala na przesyłanie danych z prędkością nawet 3,6 Gb/s.

TP-Link Deco M4 – do dużego domu

Jeśli masz duże mieszkanie, to świetnym rozwiązaniem będzie sieć typu mesh i zestaw TP-Link Deco M4. Te współpracujące ze sobą urządzenia zapewnią zasięg w domu o powierzchni do 260 m kw., można je podłączyć do już działającego modemu, aby znacząco zwiększyć zasięg i komfort korzystania z Wi-Fi.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl