Samsung Galaxy S21 5G. Jak działa flagowiec z galaktycznej rodziny?

W końcu doczekaliśmy się kolejnego flagowca od Samsunga. Galaxy S21 5G trafił już do sprzedaży i z pewnością pozostawi daleko w tyle konkurencyjne modele. Czym odznacza się Samsung Galaxy S21 5G? Czy warto go kupić?

  1. Elegancki wygląd
  2. Znakomite aparaty
  3. Nagrywanie w rozdzielczości 8K
  4. Samsung Galaxy S21 5G: najważniejsze parametry techniczne
  5. Łączność bezprzewodowa, wsparcie 5G
  6. Samsung Galaxy S21 5G zadba o nasz wzrok

Samsung przyzwyczaił nas do tego, że jego flagowe smartfony oferują najlepsze parametry techniczne. Nie inaczej jest w przypadku modelu S21 5G, który wyróżnia się przede wszystkim niemal bezbramkowym ekranem o wielkości 6.2". Ten świetnie układa się w dłoni, a praca na nim, a raczej zabawa, to czysta przyjemność. Zwłaszcza jeśli jesteście maniakami robienia zdjęć w wysokiej jakości albo nagrywania filmów w 8K.

Elegancki wygląd

Po raz kolejny do naszych rąk trafia dopasowany smartfon, odznaczający się eleganckim wykończeniem. Matowa tylna obudowa i błyszczący panel z aparatami fotograficznymi robią nieziemskie, jak na galaktyczną rodzinę przystało, wrażenie. Zwłaszcza że obiektywy są zintegrowane z ramką smartfona. Galaxy S21 5G dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych (szary, różowy, fioletowy i biały).

Znakomite aparaty

Jeśli chodzi o aparaty, do dyspozycji otrzymujemy trzy tylne 64 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix i aparat przedni do selfie 10 Mpix. Obecnie większość flagowców oferuje aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix. Tutaj nie mogło być inaczej. Dzięki temu możemy edytować, kadrować lub wycinać zdjęcia przy zachowaniu jak najlepszej jakości obrazu.

Samsung Galaxy S21 5G został wyposażony w ultranowoczesny zoom, którego zadaniem jest uchwycić obiekty z dużych odległości, bez utraty jakości obrazu. Przy zdjęciach możemy skorzystać z zoom 30x, a przy rejestracji materiału wideo – zoom 12x. Podczas dużego zbliżenia fotografowanych obiektów z pewnością przyda się autofocus.

Dobrą wiadomością jest także to, że Samsung Galaxy S21 5G świetnie radzi sobie ze zdjęciami zarówno w dzień, jak i w nocy. W tym drugim przypadku możemy przetestować specjalny czujnik, który pozwoli uchwycić jasne i żywe zdjęcia. Nawet wtedy, kiedy dookoła panuje totalna ciemność.

Nagrywanie w rozdzielczości 8K

Flagowe smartfony zazwyczaj oferują nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K. Jednak Samsung Galaxy S21 5G pozwoli na znacznie więcej. Tworzenie wideo, w których mamy do czynienia z dynamicznymi obiektami, już nie jest kłopotliwe. Podczas nagrywania filmów smartfon rejestruje obraz w rozdzielczości 8K w 24 klatkach na sekundę. Co najciekawsze, jakość takiego materiału jest tak dobra, że z nagranych wideo możemy uzyskać dowolną stopklatkę o wysokiej jakości.

Smartfon pozwala także na nagrywanie symultaniczne z wielu kamer. Wystarczy skorzystać z trybu reżyserskiego, by przedni i tylne obiektywy zarejestrowały symultanicznie obraz z miniaturą podglądu w czasie rzeczywistym, biorąc pod uwagę różne kąty nagrywania: szerokokątny, ultraszerokokątny, teleobiektywy oraz Active Track. Ciekawą opcją jest również tryb Vlogger, umożliwiający równoczesne nagrywanie widoku i osoby nagrywającej materiał na podzielonym ekranie.

Samsung Galaxy S21 5G: najważniejsze parametry techniczne

Samsung Galaxy S21 5G został wyposażony w inteligentny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli. Jest to jeden z najjaśniejszych ekranów, jeśli chodzi o inne smartfony, również go wykorzystujące. Dzięki temu zawsze uzyskujemy żywe i barwne obrazy oraz głęboki kontrast. Do tego dochodzi dynamiczne odświeżanie 120 Hz, które pozwala nam na gładkie skrolowanie, oraz krótszy efekt motion blur, dzięki któremu można dostrzec każdy wyświetlany szczegół.

Podobnie jak inne flagowce Samsunga, S21 5G pracuje na najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 11 i na potężnym 8-rdzeniowym procesorze Samsung Exynos 2100. Według producenta to obecnie jeden z najlepszych procesorów na rynku. Jeśli dodamy do tego 8 GB pamięci RAM-u, to nie ma się co dziwić, że najnowsze gry śmigają na 6.2" ekranie bez żadnych problemów.

O miejsce na zdjęcia i zarejestrowane wideo nie musimy się martwić. Model S 21 5G oferuje aż 128 GB na nasze pliki. Został wyposażony również w baterię o dużej pojemności (4000 mAh). Szybkie ładowanie (przez złącze USB typu C) pozwoli nam w kilkanaście minut uzupełnić ubytek mocy do satysfakcjonującego poziomu.

Łączność bezprzewodowa, wsparcie 5G

Samsung Galaxy S21 5G działa w technologii 5G. Sprzęt łączy się przez Wi-Fi, LTE, Bluetooth i oczywiście NFC. To już niemal standard, jeśli chodzi o flagowe smartfony Samsunga.

Samsung Galaxy S21 5G zadba o nasz wzrok

Producent wie, że coraz więcej czasu przeznaczamy na korzystanie ze smartfonów, dlatego w S21 5G nie mogło zabraknąć trybu, który zadba o nasze oczy. We flagowcu Samsunga udało się jeszcze bardziej zredukować emisję niebieskiego światła (aż o 50% w stosunku do ekranów Super AMOLED). Zapewnia to algorytm sztucznej inteligencji, który dopasuje jasność ekranu do oczu. Na przykład możemy skorzystać z trybu Adaptive. Wtedy smartfon dostosuje się do naszych indywidualnych potrzeb.

Rekomendowane