Ochrona bliskich i bezpieczne korzystanie ze smartfona. Jak skutecznie i mądrze chronić najmłodszych?

We współczesnym świecie dostęp do Internetu jest niemal nieograniczony. Smartfony stały się niezmiernie popularne i używają ich nawet najmłodsi. Jednak poza przydatnymi funkcjami, korzystanie z nich przez dzieci wiąże się także z pewnymi zagrożeniami. Zaczynając od cyfrowego uzależnienia, kończąc na odbiorze nieodpowiednich treści. Zobacz, co można zrobić, aby uchronić najmłodszych przed szkodliwym wpływem technologii.

 1. Dzieci i smartfony: statystyki
 2. Bezpieczna Rodzina – lokalizuj i chroń bliskich
 3. Warianty usługi Bezpieczna Rodzina
 4. Bezpieczna Rodzina – najważniejsze funkcje i mocne strony
 5. Jakie potrzeby zaspokaja usługa – Bezpieczna Rodzina
 6. Jak aktywować usługę Bezpieczna Rodzina?

Dzieci i smartfony: statystyki

Internet to wielka moc, a jak wiemy, z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. W tym przypadku spoczywa ona na barkach dorosłych, którzy muszą zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, które jak się okazuje, serfują po Internecie samodzielnie, a ze smartfonów korzystają głównie po to, aby grać w ulubione, często uzależniające, gry.  

Dane dotyczące dostępu dzieci do Internetu i smartfonów pokazują, że:

 • 64% dzieci korzysta z Internetu samodzielnie;
 • 74% dzieci używa smartfonów;
 • 82% dzieci w wieku 10-14 lat posiada swój smartfon.

Jak najmłodsi wykorzystują smartfony?

 • 72,4% dzieci gra w gry;
 • 64,6% dzieci słucha muzyki;
 • 55,8% dzieci ogląda wideo;
 • 53,1% dzieci uczy się;
 • 50,4% dzieci rozmawia z bliskimi.

Bezpieczna Rodzina – lokalizuj i chroń bliskich

Okazuje się, że dziecko korzystające ze smartfona może być pod stałą opieką dorosłych. Jak to możliwe? Dzięki usłudze Bezpieczna Rodzina dostępnej w sieci PLAY.

Bezpieczna Rodzina jest usługą łączącą 2 funkcjonalności:

 • ochrony rodzicielskiej – funkcje te umożliwiają rodzicom ustalanie swoim dzieciom reguł używania smartfonów – są to m.in. limity czasowe korzystania z określonych aplikacji, blokowanie dostępu do wybranych aplikacji, a także monitorowanie treści oglądanych przez dziecko na YouTube;
 • lokalizacja bliskiego – funkcja ta umożliwia przedstawienie dokładnej lokalizacji dziecka na mapie; w sytuacji, gdy sygnał GPS jest niedostępny, osoba jest lokalizowana przy użyciu zasięgu sieci. Wskazana usługa lokalizacyjna pozwala określić tzw. strefy bezpieczeństwa – dzięki temu rodzic może dowiedzieć się, kiedy dziecko opuści zaznaczony w aplikacji obszar.

Warianty usługi Bezpieczna Rodzina

Rodzice, którzy są w sieci PLAY i chcą skorzystać z usługi Bezpieczna Rodzina, łączącej ze sobą dwie funkcjonalności: lokalizacje bliskiego oraz ochronę rodzicielską, mają do wyboru dwa warianty:

 • STANDARD – oferuje ograniczoną liczbę urządzeń, które mogą być chronione, a także dostępnych stref bezpieczeństwa; mimo to zaopatrzony jest we wszystkie niezbędne funkcje do lokalizowania dziecka oraz ochrony malucha w świecie wirtualnym przez rodzica – usługa Bezpieczna Rodzina w wersji Standard jest dostępna za darmo przez pierwszy miesiąc, następnie koszt usługi po okresie bezpłatnym to jedyne 9,99 miesięcznie.
 • PREMIUM – dla rodziców o dużo większych wymaganiach względem ochrony rodzicielskiej – ta opcja pozwala nie tylko na ochronę większej liczby urządzeń, ale także daje możliwość posiadania większego wpływu na ustalanie reguł korzystania ze smartfonów – najważniejszą różnicą względem wersji podstawowej jest rozszerzenie stref bezpieczeństwa, a także historii lokalizacji, ponadto możliwość wglądu w treści przeglądane przez dziecko w aplikacji YouTube – usługa Bezpieczna Rodzina w wersji Premium jest dostępna za darmo przez pierwszy miesiąc, następnie koszt usługi po okresie bezpłatnym to jedyne 19,99 miesięcznie.

Bezpieczna Rodzina – najważniejsze funkcje i mocne strony

Analizując usługę Bezpieczna Rodzina, należy omówić jej mocne strony oraz funkcje, które cieszą się największym uznaniem.

 1. Dużym atutem usługi Bezpieczna Rodzina są przede wszystkim jej dokładność, a także kompleksowość – pod tym względem ma znaczną przewagę nad innymi programami tego typu – jest to jedna z nielicznych aplikacji, która oferuje oba rozwiązania w jednym – lokalizację i ochronę rodzicielską.
 2. Kolejną cechą wartą podkreślenia jest fakt, iż daje możliwość lokalizowania urządzenia po sieci komórkowej – do korzystania z tej funkcji nie jest konieczne instalowanie aplikacji na śledzonym smartfonie – to również sprawdza się w przypadku osób w podeszłym wieku, które mają problemy z pamięcią i tendencje do gubienia się.
 3. Mocnym atutem aplikacji Bezpieczna Rodzina w porównaniu do podobnych aplikacji dostępnych na rynku jest możliwość monitorowania przeglądanych stron internetowych, a także filmów oglądanych na YouTube (w wersji PREMIUM).

Jakie potrzeby zaspokaja usługa  – Bezpieczna Rodzina

Bezpieczna Rodzina to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Daje możliwość monitorowania lokalizacji dziecka bez jakichkolwiek obaw, że mogłoby ono opuścić bezpieczną strefę bez wiedzy rodzica. Kolejną korzyścią jest nauka dzieci bezpiecznego korzystania ze smartfonów.

Dodatkowo daje także wytchnienie w sytuacji, gdy nie ma kontaktu z dzieckiem – nawet wtedy można monitorować jego lokalizację. Usługa Bezpieczna Rodzina podnosi bezpieczeństwo dziecka w cyfrowym, wirtualnym świecie.

Jak aktywować usługę Bezpieczna Rodzina?

Usługę Bezpieczna Rodzina – można aktywować, korzystając z jednego z poniższych kanałów:

Udostępnij:

Rekomendowane