Powrót Nowy iPhone 12
Nowy iPhone 12

Nowy iPhone 12, iPhone 12 mini i iPhone 12 Pro nowość w 2020

Minęły czasy, gdy firma Apple prezentowała jeden flagowy telefon na dany rok. Apple ogłosiła podczas premiery aż cztery telefony: iPhone 12, 12 mini, 12 Pro i 12 Pro Max. Wystarczy wspomnieć że teraz w ofercie dostępny jest dalej model iPhone 11 oraz iPhone SE 2020 , co powoduje, że wielbiciele iOS mają więcej opcji niż kiedykolwiek! W tym artykule poznasz więcej szczegółów o:

iPhone 12

iPhone 12

iPhone 12 zastępuje poprzednika z wyświetlaczem o lepszej technologii Super XDR OLED o tej samej przekątnej 6,1 cala i znacznie wyższej rozdzielczości 2532 x 1170 pikseli (460 pikseli na cal). Apple reklamuje 1200 nitów szczytowej jasności.

Ekran ma standardową częstotliwość odświeżania 60 Hz i ten sam stary notch. Udoskonalono szkło pokrywające wyświetlacz. Apple nazywa to Ceramic Shield i zostało opracowane wspólnie z producentem szkła Gorilla Glass Corning.Apple twierdzi, że szkło Ceramic Shield ma „4 razy lepszą odporność na upadek” i jest „twardsze niż jakiekolwiek szkło do smartfonów”.

5G było ogromną częścią prezentacji Apple. IPhone 12 obsługuje mmWave w USA, a także bardziej rozpowszechnioną (ale wolniejszą) 5G poniżej 6 GHz. Firma Apple przetestowała prędkości na 100 nośnikach i twierdzi, że może osiągnąć 3,5 Gb / sw kontrolowanych środowiskach i do 4 Gb /s w idealnych warunkach.

Apple wybrał bardziej wyrafinowaną i cieńszą konstrukcję dla iPhone'a 12. Telefon jest 11% cieńszy, 16% lżejszy i 15% mniejszy od iPhone'a 11. Znaczna część tego zmniejszenia rozmiaru dotyczy płaskich boków iPhone'a 12. Podobnie jak jego poprzednik, iPhone 12 jest dostępny w niezliczonych kolorach - zielonym, czerwonym, białym, czarnym i nowym niebieskim. Boki telefonu są matowe, natomiast jego tył jest błyszczący, odwrotnie niż w modelach iPhone 12 Pro.

A14 Bionic

Zgodnie z oczekiwaniami A14 Bionic firmy Apple zasila iPhone'a 12. Procesor jest 6-rdzeniowy (2 mocne i 4 wydajne rdzenie), a telefon posiada też 4-rdzeniowy procesor graficzny i zapewnia łączną liczbę tranzystorów do 11,8 miliarda, czyli około 40% więcej niż A13 Bionic, zasilający zeszłoroczne iPhone'y. Apple twierdzi, że A14 Bionic jest o 50% szybszy zarówno w CPU, jak i GPU niż jakikolwiek inny chipset smartfona.

Apple iPhone 12 zyskuje nowy szerokokątny aparat 12 MP z jaśniejszą przysłoną f / 1.6, obiecującą do 27% lepsze przechwytywanie światła i dodatkową ultraszeroką przysłoną 12 MP f / 2.4. Zarówno tylne kamery, jak i aparat do selfie mogą teraz robić zdjęcia w trybie nocnym.

Iphone 12 mini

iPhone 12 mini

Apple zaprezentowało także coś, co może okazać się prawdziwą nowością 2020 od Apple w 2020 roku- iPhone'a 12 mini – czyli najmniejszy na świecie telefon 5G. iPhone 12 mini jest mniejszy od 4,7-calowego iPhone'a SE (2020), a jednocześnie ma większy 5,4-calowy ekran Super XDR OLED 2340x1080px z 476 ppi i taką samą jasnością do 1200 nitów jak reszta tegorocznych iPhonów.

iPhone 12 mini dzieli technologię ekranu, procesor, system aparatu, ładowanie bezprzewodowe, stopień ochrony IP68 z większym bratem iPhone 12.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max

Na konferencji zaprezentowano Apple iPhone 12 Pro i Pro Max z 5G, z większymi ekranami i ulepszonymi aparatami. Apple wkroczyło w erę 5G - wszystkie cztery nowe modele oferują obsługę 5G. Z maksymalną prędkością pobierania do 4,0 Gb / s, ale na razie takie prędkości są dostępne tylko w USA. W tym roku modele Pro są dostępne w dwóch rozmiarach, 6,1 ”w przypadku iPhone'a 12 Pro i 6,7” w przypadku iPhone'a 12 Pro Max. To więcej niż 5,8 ”i 6,5” w serii 11. Cieńsze ramki zapobiegają nadmiernemu powiększaniu się nowych modeli.

MagSafe

Nowość MagSafe w iPhonach 2020

Wielką innowacja tegorocznej prezentacji iPhonów była prezentacja - MagSafe, czyli rozwiązania które starsi kochali w MacBookach. MagSafe czyli dedykowane magnesy które przyciągną ładowarkę bezprzewodową i ustawią ją optymalnie do najszybszego ładowania nowych iPhonów. To rozwiązanie bezprzewodowego ładowania, które dostarczy 15 W mocy ładowania do nowych smartfonów (z 7,5 W przy zwykłym ładowaniu Qi). Ponadto wykorzystuje magnesy do chwytania przystawki ładowania. Umożliwia to również stosowanie ciekawych akcesoriów z opcją MagSafe, które wykorzystują siłę trzymania magnetycznego, aby utrzymać je na stałe przymocowane do nowych iPhonów.

Kontrowersje

Pełno zbędnych akcesoriów to już przeszłość, Apple nie będzie już umieszczać słuchawek oraz ładowarki w pudełku, co jest częścią podwojonego wysiłku, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.

Wszystko, od produkcji i montażu po opakowanie i recykling urządzeń, będzie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Osiągnięcie tego oznacza oczywiście większe poleganie na energii słonecznej i wydajnych operacjach, ale także zmniejszenie ilości odpadów. W tym celu firma nie będzie już oferować znanych białych słuchawek, które pojawiały się w pudełku od pierwszych dni iPhone'a, ani standardowego adaptera gniazdka dla kabla zasilającego.

Na szczęście w pudełku będzie kabel zasilający: standardowy kabel USB-C do Lightning, który można podłączyć do starego adaptera ściennego lub laptopa. Cóż, nie stare stare, ale całkiem nowe, bo żeby działało szybkie ładowanie ładowarka musi być nowa.  Co więcej Apple nie wspomniał o swoim udziale w tworzeniu niekończącego się cyklu wymian doskonale dobrych urządzeń co roku, ani w tym, że dalej utrzymuje swoje złącze Lightning. Czyli może i Apple chce być eko ale to klienci zapłacą za to.

iphone 12

Dostępność nowych iPhonów w Polsce

Apple będzie oferować iPhone'a 12 i 12 mini w wersjach 64 GB, 128 GB i 256 GB w kolorach niebieskim, zielonym, czarnym, białym i czerwonym z aluminium. Tak jak poprzednio, obudowa iPhonów 12 Pro oraz iPhonów 12 Pro Max  wykonana jest ze stali nierdzewnej. Pacific Blue to nowy kolor obok klasycznych, takich jak złoty, szary i srebrny.

iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro będzie dostępny w przedsprzedaży w Play już 16.10 i będzie dostępny w sprzedaży od 23 października. Przedsprzedaż iPhone'a 12 mini oraz iPhone'a 12 Pro Max rozpocznie się 6 listopada, a sprzedaż rozpocznie się po 13 listopada.

Szukaj ich na stronach Play tutaj.

Rekomendowane