Powrót Hulajnogą czy skuterem?
Hulajnogą czy skuterem?

Hulajnogą czy skuterem?

Polacy oszaleli na punkcie elektrycznych hulajnóg i skuterów na minuty. Poznajmy jak doszło do tego szaleństwa.

Jak zmieniały się nasze miasta?

Miasto jest jak żywy organizm – nieustannie się zmienia i ewoluuje. Jeszcze kilka lat temu miasta miały wąską strukturę: samochody prywatne, transport publiczny, taksówki. Obecnie ludzie coraz częściej rezygnują z drugiego, a czasem nawet z pierwszego samochodu na rzecz komunikacji publicznej, carsharingu czy właśnie skuterów i hulajnóg. Miasto zaczyna oddychać – zmieniają się nawyki ludzi a korzystamy na tym wszyscy. Mniejsze zanieczyszczenie powietrza, mniej korków, szybsze dojazdy do pracy, efektywniejsze wykorzystanie czasu wolnego. Średnia prędkość jazdy samochodem po Warszawie to 19 km/h, w godzinach szczytu spada ona nawet do 12 km/h. Skuterem dojedziemy na miejsce znacznie szybciej a do tego radość z jazdy skuterem jest ogromna.

Wystarczy spojrzeć na krajobraz polskich miast, aby zobaczyć na młodych ludzi, którzy chętnie korzystają z takiej alternatywy. Jeszcze 2-3 lata temu były to pojedyncze największe miasta a dziś te nowe środki transportu są dostępna w wielu nawet mniejszych miejscowościach, w tym w popularnych kurortach wypoczynkowych. Ja grzyby po deszczu wyrastają nowe firmy, które wkraczają ze swoimi systemami sharingowymi do największych miast. Przyznacie, że poniższa infografika wygląda imponująco.

Maszyny te ze względu na nieduże rozmiary świetnie radzą sobie z korkami, a przy problemach ze smogiem, nie bez znaczenia jest fakt ich ekologiczności. W dobie pandemii, ich używanie tylko zyskało na popularności, gdyż korzystanie z nich jest sposobem na uniknięcie zatłoczonej komunikacji miejskiej. Podobnie jak w przypadku elektrycznych samochodów, również i skuter łatwo wynająć za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Wystarczy wcześniej ją pobrać, zarejestrować się i potem można już na ekranie smartfona szukać wolnego skutera. Żeby w tym samym czasie kilka osób nie biegło do jednego, można je zdalnie zarezerwować na 15 minut.

Zapłać z Play za przejazdy w blinkee.city i odbierz 15 minut gratis!

Stale poszerzamy portfolio usług, za które klienci Play i RBM na abonament mogą płacić z usługą Zapłać z Play. Z usługi korzysta regularnie kilkaset tysięcy naszych klientów. Wielu z nich ucieszy na pewno wiadomości, że teraz mogę skorzystać wypożyczenia skuterów lub hulajnóg w ponad 30 miastach Polski, w aplikacji blinkee.city bez posiadania karty płatniczej czy konta w banku. Wystarczy numer telefonu, opłatę można dopisywać do rachunku za abonament.

blinkee.city to aplikacja oferująca możliwość szybkiego i ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto. Nie stoisz w korkach, nie tłoczysz się w transporcie miejskim i przy okazji dbasz o środowisko. Ponad 3000 elektrycznych skuterów i hulajnóg blinkee.city znajdziesz na ulicach ponad 30 miast Polski.

To prosta, wygodna i bezpieczna metoda płatności. Dla wszystkich naszych klientów przez pierwsze klika tygodniu czeka miła niespodzianka – 15 minut gratis przyznawane do pierwszego doładowania o dowolnej kwocie zrealizowanego z wykorzystaniem metody płatności Zapłać z Play.

Promocyjne minut są do wykorzystania w pierwszej kolejności, przed środkami z doładowania. Warto wspomnieć i przy wykorzystaniu promocyjnych 15 minut nie jest pobierana tzw. opłata startowa. Szczegółowe informacje o promocji i więcej miejsc, gdzie możecie zapłacić z Play znajdziecie na naszej stronie poświęconej Zakupom Mobilnym.

Ile kosztuje przejazd w blinkee.city?

Zasadą jest, że płaci się określoną stawę za 1 minutę. Cenniki nieco różnią się w zależności o miasta, wyboru skutera lub hulajnogi czy statusu studenta. Przykładowo wypożyczenie skutera w Warszawie to 0,69 zł a hulajnogi 0,59 zł. Oprócz cennika za minutę pobierana jest z reguły opłata startowa za uruchomienie. Szczegółowe i zawsze aktualne informacje znajdziecie w aplikacji lub na stronie blinkee.city/pl#cennik.

Zasadą jest, że najpierw trzeba doładować konto, z którego następnie są pobierane środki wg cennika. Klienci Play mogą korzystać ze specjalnego doładowania o wartości 10 zł.

Rekomendowane