Powrót Samsung Galaxy Note 10 | 10+
Samsung Galaxy Note 10 | 10+

Flagowce z rysikiem Samsung Galaxy Note10|10+ pełne nowości!

Tegoroczna, dziesiąta edycja rysikowego smartfona Samsung jest wyjątkowa. Pojawia się w niej wiele nowych rozwiązań, a do tego mamy nie jeden, a dwa modele. Teraz pojawił się model kompaktowy. To propozycja dla użytkowników, którzy dotychczas stronili od Note’a z obawy przed jego wielkością. W tym artykule poznasz:

  1. Ekran AMOLED
  2. Procesor Samsung Exynos 9825
  3. Zoom mikrofonowy
  4. RAM
  5. Aparaty
  6. Inteligentna bateria
  7. Rysik
Samsung Galaxy Note 10 portfolio kolorów
Samsung Galaxy Note 10 portfolio kolorów

Ekran Dynamic AMOLED Cinematic Infinity

W tym roku możemy wybrać model Samsung Galaxy Note10 z ekranem o przekątnej 6,3 cala lub Note10+ z największym jak dotąd wyświetlaczem w tej serii Note – 6,8 cala. Wyświetlacze zwane Cinematic Infinity wykonano w technologii Dynamic AMOLED, pozwalającej osiągnąć jasność 1200 nitów i kontrast 2000000:1. Pod powierzchnią ekranów ukryto ultradźwiękowe czytniki linii papilarnych – szybsze i pewniejsze w działaniu od powszechniej stosowanych, optycznych. IP68, Gorilla Glass 6 Choć mamy do czynienia ze smartfonami o dużych ekranach, to są wyjątkowo poręczne. To dlatego, że zastosowano w nich wąskie ramki i zadbano o odpowiednie wyprofilowanie boków. Obudowy tych modeli oparto o metalowe ramki, pokrywając je z obu stron szkłem Gorilla Glass 6. Oba są oczywiście wodoszczelne (IP68).

Sprawdź również porównanie Samsung Galaxy Note 10 vs Note 10 Plus przygotowaną przez Mobileo

Superszybki procesor!

Samsung Exynos 9825 Samsung Galaxy Note10 i Note10+ korzystają z takich samych procesorów – Exynos 9825. To nowy układ, wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A55, dwa Cortex-A75 oraz kolejne dwa, przygotowane specjalnie dla tego Exynosa. Maksymalne taktowanie układu sięga 2,7 GHz, natomiast za obróbkę obrazu odpowiada układ graficzny ARM Mali-G76 MP12. Procesor powstaje w procesie litograficznym 7 nm, dzięki czemu jest energooszczędny i szybki. O wydajność dba specjalny system chłodzenia powietrznego, który sprawdza się nawet w najtrudniejszych wyzwaniach.

Superszybki procesor Exynos 9825

Co to jest Zoom mikrofonowy?

W Galaxy Note10|10+ pojawił się także zoom mikrofonowy – dźwięk „przybliża się” wraz z obrazem podczas zoomowania. Nie zapomniano też o bardzo wygodnej aplikacji do montażu filmów od razu na telefonie. Duży ekran i rysik sprawiają, że jest to wyjątkowo wygodne i szybkie. Rysik wyposażono także w funkcję sterowania gestem i akcelerometr, dzięki czemu może obsługiwać gesty wykonywane w powietrzu – Air Action. Poruszając rysikiem, nawet w pewnym oddaleniu od telefonu, możemy np. przełączać tryby aparatu fotograficznego czy też sterować muzyką.

Zoom mikrofonowy w Galaxy Note10|10+
Zoom mikrofonowy

Jeszcze więcej RAM

Galaxy Note 10 jest oferowany w wersji z pamięcią operacyjną 8 GB oraz wewnętrzną 256 GB, z kolei Samsung Galaxy Note10+ ma aż 12 GB RAM. Niestety, miejsce na kartę microSD (do 1 TB) znajdziemy tylko w większym modelu, czyli w Galaxy Note10+.

Aparat

Galaxy Note10 to także znakomite urządzenie do fotografowania. Aparat główny ma 12 Mpix z obiektywem o polu widzenia 77 stopni i przysłoną f/1.5-2.4. Do dyspozycji mamy także 16-megapikselowy aparat szerokokątny o polu widzenia 123 stopni i przysłonie f/2.2. Trzeci aparat oferuje z kolei 12 megapikseli i teleobiektyw o przysłonie f/2.1, dający dwukrotne bezstratne zbliżenie. Aparat główny i tele są wyposażone w optyczną stabilizację obrazu OIS. Dodatkowy czujnik ToF w Galaxy Note10+ pozwala rejestrować głębię obrazu, co ma znaczenie nie tylko przy rozmywaniu tła czy wspomaganiu fotografii w słabszym świetle, ale umożliwia także mapowanie obiektów w 3D. 

Kobieta trzymające Galaxy Note 10

Pracę tylnych aparatów uzupełnia pojedynczy, 10-megapikselowy przedni z obiektywem o polu widzenia 80 stopni i przysłoną f/2.2. Pojawił się tryb fotografii nocnej oraz Live Focus Video, czyli możliwość rozmywania tła w trakcie filmowania. Dzieje się to „w locie”, mamy więc natychmiastowy podgląd efektów i do tego różne rodzaje rozmycia do wyboru, jak przy fotografii statycznej. Przednie aparaty ukryto centralnie przy górnej krawędzi ekranu. Dzięki temu w obu modelach osiągnięto najwyższe w historii smartfonów Galaxy współczynniki wielkości wyświetlacza wobec obudowy, wynoszące odpowiednio 93,7 i 94,2%.

Inteligentna bateria

Inteligentna bateria 3500 i 4300 mAh Galaxy Note10 uzbrojono w szybkie ładowanie Super Fast Charging 25W, a do dyspozycji mamy ładowanie bezprzewodowe oraz możliwość udostępniania energii bezprzewodowo innym urządzeniom.

Kobieta trzymająca Galaxy Note 10 oraz rysik.

Nowy rysik

Nowy rysik S-Pen z funkcją sterowania gestem Kultowy rysik doczekał się modernizacji, przyjmując prostszy wygląd. Otrzymał też akumulator pozwalający na 10 godzin pracy i nowe funkcje. W aplikacji Samsung Notes wprowadzany odręcznie tekst można od razu konwertować na pismo maszynowe, a potem zapisywać w formie plików TXT, DOC lub PDF. Rozpoznawanie słów działa oczywiście w wielu językach, m.in. w polskim.

Sprawdź ceny wszystkich telefonów Samsunga w Play >>>

Rekomendowane