Powrót Huawei Mobile Services
Huawei Mobile Services

Usługi mobilne od Huawei – nowa siła na rynku!

Rok 2019 przyniósł Huawei wiele wyzwań, ale nie przeszkodził firmie w dostarczeniu na rynek rekordowej w jej historii liczby smartfonów. Sprzedaż ponad 240 milionów smartfonów z logo Huawei pozwoliła utrzymać pozycję drugiego największego producenta na świecie. Producenta, który oprócz tworzenia kolejnych innowacyjnych urządzeń, dynamicznie rozwija własne środowisko usług mobilnych, sukcesywnie uniezależniając się od firm trzecich. Komentatorzy twierdzą, że oto właśnie rodzi się na rynku nowa siła, a Huawei wyrasta na ważnego gracza, który zmieni obecny porządek w całej branży, oferując urządzenia wyposażone w autorskie usługi mobilne, zdolne działać w ramach rozwiniętego ekosystemu. 

W tym artykule przeczytasz:

Huawei Mobile Services
Huawei Mobile Services

Huawei Mobile Services wszystko czego potrzebujesz

Huawei Mobile Services to autorskie rozwiązanie Huawei, które jest bazą dla ekosystemu Huawei, składającego się z takich usług jak Chmura, Motywy, Przeglądarka i sklep z aplikacjami AppGallery . Ekosystem opiera się na warstwie technologicznej HMS core - kluczowych usług mobilnych wykorzystywane przez aplikacje, jak na przykład logowanie do aplikacji przy wykorzystaniu ID Huawei, Huawei Maps, Huawei In App Purchase, Huawei Location i wiele innych. Docelowo ekosystem Huawei będzie dostarczał więcej benefitów niż konkurencyjne rozwiązania, z naciskiem na tworzenie wartości dodanej dla klientów. O wszystkich dostępnych usługach przeczytasz na stronie producenta.

 

Przeglądarka Huawei - Huawei Mobile Services
Przeglądarka Huawei - Huawei Mobile Services

Huawei AppGallery – autorski i bezpieczny sklep z aplikacjami

Huawei AppGallery to autorski sklep z aplikacjami dostępny na urządzeniach Huawei i Honor od 2018 roku. Sklep jest dynamicznie rozwijany, a jego oferta regularnie się poszerza – obecnie zapewnia możliwość pobrania zdecydowanej większości popularnych w Polsce aplikacji, w tym Allegro, OLX, Ceneo czy Yanosik. AppGallery to sklep bezpieczny, posiadający czterowarstwową detekcję zagrożeń. Profesjonalny system zabezpieczeń zawiera mechanizmy detekcji szkodliwych zachowań, kontroli prywatności i skanowania luk w zabezpieczeniach, a serwery obsługujące klientów Huawei AppGallery w Unii Europejskiej umiejscowione są na terenie Niemiec. Gwarantuje to szybkość, niezawodność oraz bezpieczeństwa danych klienta.

AppGallery - Huawei Mobile Services
AppGallery - Huawei Mobile Services

Do AppGallery aplikacje dodawane są w przemyślany sposób. Huawei zapewnia wyselekcjonowane i zróżnicowane aplikacje. Rankingi aplikacji ułatwiają znalezienie najlepszych aplikacji do pobrania. Dostępne kategorie to m.in.: aplikacje najczęściej pobierane, najlepiej oceniane przez użytkowników, bestsellery, najchętniej kupowane oraz najpopularniejsze w ostatnim czasie.

Huawei Mobile Services oraz EMUI - wszystko "pod ręką"

W skład Huawei Mobile Services wchodzą takie rozwiązania jak Chmura, Przeglądarka, Motywy czy sklep z aplikacjami AppGallery. Co więcej, w skład usług wchodzi także EMUI - autorska nakładka na oprogramowanie, z której korzystamy na wszystkich smartfonach czy tabletach Huawei. EMUI to nakładka graficzna, która wpływa na wygląd całego interfejsu urządzenia mobilnego, dzięki czemu mamy wszystko "pod ręką". Motywy Huawei to nowy sposób na popularność, nie tylko dla artystów. Specjalna platforma Huawei pozwala na personalizację urządzeń mobilnych przy wykorzystaniu ogromnej bazy tapet i motywów stworzonych nie tylko na bazie dzieł znanych już twórców czy rozpoznawalnych na całym świecie zabytków i perełek architektury. Także mniej znani lub całkiem nieznani artyści mogą skorzystać z rozwiązania Huawei i dotrzeć w ten sposób do odbiorców na całym świecie. Biorąc pod uwagę fakt, że Huawei jest jednym z globalnych liderów technologicznych, z którego urządzeń korzysta 1/3 globalnej populacji, jest to niebywała szansa dla artystów, by ich twórczość zyskała popularność na dużą skalę. Motywy Huawei to platforma nie tylko dla artystów - metropolie czy nawet całe kraje mogą podjąć się na niej promocji i popularyzacji napawających ich dumą zabytków i atrakcji turystycznych. Z takiej możliwości skorzystała między innymi Irlandia i Słowenia.

przeczytaj również artykuł: Złap formę! Inteligentne zegarki i fit opaski w 2020 roku

Obawiasz się utraty cennych danych

Według badania Ipsos, zrealizowanego na zlecenie Huawei, co drugi Polak obawia się utraty cennych danych – takich jak zdjęcia, czy wideo przechowywanych na telefonie. Co więcej, 7 na 10 użytkowników smartfonów w Polsce deklaruje, że trzyma w ich pamięci ważne dane – dla 75% z nas ich utrata byłaby ogromnym ciosem. Co ciekawe, że aż 8 na 10 Polaków tworzy kopie zapasowe swoich danych na innych nośnikach, takich jak komputer, lub w chmurze. Dane można zabezpieczyć i to w bardzo prosty sposób – wystarczy wysłać je do chmury Huawei.

Chmura Huawei - Huawei Mobile Services
Chmura Huawei - Huawei Mobile Services

Chmura Huawei to nie tylko dysk do przechowywania zdjęć, ale także rozbudowana usługa tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji danych . Możemy tam gromadzić kontakty, notatki, czy dane związane z prowadzonym przez nas kalendarzem. Wszystkie dane synchronizowane są z urządzeniem mobilnym, a dostęp do nich możliwy jest także z poziomu przeglądarki internetowej (z dowolnego urządzenia). W Chmurze Huawei możemy przechowywać dowolne pliki, a usługa Huawei może stanowić swoiste centrum zarządzania czasem i zadaniami. Kalendarz i notatki są na wyciągnięcie ręki w każdym miejscu, a przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że korzystanie z tych rozwiązań jest bardzo wygodne.

Bezpieczna i niezawodna Chmura Huawei

(5 GB wolnej przestrzeni na wirtualnym dysku dostępna jest za darmo) na swoim urządzeniu nie tylko do przechowywania zdjęć, ale i synchronizacji innych, ważnych danych. Usługa ta umożliwia przywracanie danych oraz ustawień telefonu, synchronizację i transfer danych między urządzeniami mobilnymi Huawei a serwery obsługujące klientów Huawei w Unii Europejskiej umiejscowione są na terenie Niemiec. 

Jeżeli zainteresowały Ciebie urządzania Huawei sprawdź je w ofercie Play. 

Rekomendowane