Nadchodzi
szybsza sieć

Jesteśmy gotowi na przyszłość.
Jesteśmy 5G READY!

image-placeholder image-placeholder

Czym jest
5G READY?

5G READY to zaawansowana sieć LTE gotowa na technologię 5G,
która pojawi się w przyszłości.

Dzięki wykorzystywaniu w sieci 5G READY w Play zaawansowanych rozwiązań technologicznych, możesz doświadczyć ponad dwukrotnie wyższych prędkości internetu niż do tej pory.

Co daje sieć 5G READY?

 • Szybsze pobieranie plików – duże pliki,
  zdjęcia i filmy nie będą już problemem

 • Błyskawiczne dzielenie się zdjęciami
  i filmami z bliskimi

 • Płynne oglądanie video – podczas
  odtwarzania obraz nie będzie się
  zacinał i załaduje się szybciej

Sprawdź prędkość 5G READY

Sprawdź, czy jesteś w zasięgu 5G READY

Sprawdź zasięg w swojej okolicy

Sprawdź

Urządzenia rekomendowane w sieci 5G READY

Dołącz z nami do mobilnej rewolucji!

Jak budujemy naszą sieć?

Rozwój naszej sieci to długofalowy proces przemyślany na wiele lat do przodu.

 • 1877

  tyle stacji postawiliśmy od stycznia 2018 do połowy 2019 roku -
  już 98% mieszkańców Polski jest
  w zasięgu naszej sieci.

  Stacje, które budujemy są wyposażone
  w najnowsze technologie, przez co zasięg Play jest coraz mocniejszy.

 • 2412

  w tylu lokalizacjach rozbudowaliśmy lub wymieniliśmy urządzenia na naszych nadajnikach.

  Dodaliśmy do nich najnowsze rozwiązania technologiczne, które zwiększają prędkość i pojemność sieci.

 • 7600

  tyle nowoczesnych stacji mamy obecnie

 • 9500

  tyle stacji planujemy mieć
  do końca 2021 roku.

Zobacz jak zwiększył się nasz zasięg

Styczeń 2017
Obecnie

Dodatkowe informacje

 • Czym jest sieć 5G READY?
  Sieć 5G READY to zaawansowana sieć LTE-A, gotowa na obsłużenie technologii 5G w przyszłości. W sieci 5G READY w Play już dzisiaj możesz doświadczyć jeszcze wyższych prędkości, które zbliżą Cię do tych, które będą możliwe do osiągnięcia w przyszłości w sieciach 5G.
 • Czym różni się 5G READY od „zwykłego LTE”?
  Sieć 5G READY to ta część naszej sieci, która działa z użyciem zaawansowanych technik radiowych: MIMO 4x4, Agregacja min. 3 pasm częstotliwości, Modulacja 256QAM, Synchronizacja fazy, Cloud Air
 • Czym dokładnie są zaawansowane funkcjonalności LTE-A?
  MIMO 4x4: to zwiększenie liczby anten odbierających i wysyłających sygnał. Ta technologia pozwala zwiększyć prędkość transmisji danych. To tak, jakby „poszerzyć” drogę o kilka pasów i zamienić ją w autostradę – więcej samochodów przejedzie po niej jeszcze szybciej.
  Agregacja pasm: pozwala na korzystanie z internetu z jeszcze większą prędkością. Agregacja oznacza łączenie ze sobą pasm. To tak jakbyśmy tę autostradę budowali jedną nad drugą, tak aby w jedna stronę mogło jechać nawet 4 razy więcej samochodów.
  Modulacja QAM: pozwala przesłać większą ilość danych w tym samym czasie. To oznacza, że wysyłając komuś plik lub pobierając zdjęcia z internetu wyślemy i ściągniemy je szybciej niż do tej pory lub będziemy mogli pobrać lub wysłać jeszcze większe pliki w tym samym czasie, w którym do tej pory przesyłaliśmy te mniejsze. To tak jakby do tej pory po autostradzie jeździły samochody, w których mieści się tylko 1 osoba, a dziś w takim samym komforcie mogą nimi jechać 4 osoby.
  Synchronizacja fazy jest potrzebna do dynamicznego współdzielenia częstotliwości pomiędzy technologiami, łagodzenia i eliminowane zakłóceń w sieci, a także możliwości korzystania z zasobów dwóch stacji bazowych naraz – poprawiamy jakość, co sprawia, że więcej Klientów będzie mogło korzystać z szybszego internetu w tym samym momencie. To tak jakbyś wjeżdżał na autostradę, gdzie nie ma najmniejszej nierówności ani zakrętu, a Ty jedziesz jeszcze szybciej, bo Twój samochód ma pod maską silnik odrzutowca.
  Cloud Air: pozwala na dynamiczne dzielenie tego samego pasma pomiędzy różnymi technologiami, np. LTE i GSM. Gdy ruch w technologii GSM jest bardzo mały lub nie ma go wcale, LTE zyskuje więcej zasobów sieciowych i tylko gdy pojawia się większa potrzeba na technologię GSM, wtedy te zasoby są przesuwane. To tak jakby obok autostrady znajdował się dodatkowy techniczny pas, który do tej pory nie był na co dzień wykorzystywany, a teraz możesz z niego korzystać.
 • Jaki jest zasięg 5G READY?
  Zasięg 5G READY możesz sprawdzić na naszej stronie, na mapie zasięgu.
 • Czy każdy telefon i router działa w 5G READY?
  Lista telefonów rekomendowanych i najlepiej działających w sieci 5G READY jest dostępna na naszej stronie internetowej. Są to najbardziej zaawansowane na polskim rynku smartfony, które również wykorzystują funkcjonalności agregacji pasm, anteny MIMO 4x4 i modulacje 256QAM.
 • Czym różni się 5G READY od 5G?
  Technologia 5G to technologia, która pojawi się w przyszłości. Główne założenia sieci 5G to:
  1. Szybszy i bardziej niezawodny internet
  2. Internet rzeczy (IOT)
  3. Bardzo niskie opóźnienia
  W Play już dziś w wielu miejscach możemy zaoferować już takie prędkości, które zbliżą Cię do tych, które będą możliwe do osiągnięcia w przyszłości w sieciach 5G.
 • Czy fale radiowe technologii 5G zagrażają zdrowiu?
  Nie. Polska Norma promieniowania wynosi 7 V/m. Badania prowadzone przez Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska wykazały średnie natężenie pola na poziomie 0,34 V/m (to zaledwie 5% normy).
 • Czy są wiarygodne badania potwierdzające szkodliwość 5G?
  Nie. Nie ma żadnych naukowo potwierdzonych i uznanych badań, które wskazywałyby na negatywny wpływ promieniowania elektromagnetycznego wykorzystywanego w telefonii komórkowej na ludzi i zwierzęta.
 • Czy brać poważnie dostępne w internecie informacje o negatywnych skutkach 5G?
  Nie. To normalne, że ludzie się boją tego, co nieznane. Ważne jednak, żeby posłuchali głosu niezależnych ekspertów tj. Ministerstwo Cyfryzacji i UKE, GIOŚ, wyższe uczelnie, itp. nie potwierdzili szkodliwości 5G.
 • Gdzie mogę znaleźć więcej informacji nt. wpływu technologii na zdrowie?
  Zainteresowanych większą dawką wiedzy na temat norm oraz wpływu technologii na zdrowie zachęcamy do odwiedzenia stron www.badzwzasiegu.pl oraz www.elektrofakty.pl.