Powrót Sir Davida Attenborough
94 urodziny Sir Davida Attenborough na kanale BBC Earth

94 urodziny Sir Davida Attenborough na kanale BBC Earth

PLAY NOW to usługa zapewniająca dostęp do kanałów telewizyjnych oraz filmów, seriali i programów rozrywkowych na żądanie w dowolnym miejscu i czasie. Oglądaj specjalny pokaz przygotowany na 94. urodziny znanego podróżnika i popularyzatora wiedzy przyrodniczej na świecie na www.playnow.pl oraz w aplikacji PLAY NOW dostępnej na urządzeniach mobilnych i TV BOX. 

Przyrodnik, zdobywca wielu nagród i prezenter Sir David Attenborough kończy w tym roku 94 lata. Przez dziesięciolecia opowiadane przez niego w ciepły i ujmujący sposób historie ze świata natury pobudzały wyobraźnie milionów ludzi na całym świecie i były inspiracją dla wielu pokoleń, pozwalając nam lepiej zrozumieć planetę, na której żyjemy. Z okazji 94. urodzin Sir Davida Attenborough na antenie kanału BBC Earth wyemitowane zostaną trzy programy dokumentalne z jego udziałem:

„JAJKO: CUD NATURY”     

9 maja o godz. 11:00

8 maja o godz. 18:50       

David Attenborough odkrywa tajemnice jednego z cudów natury, jakim jest jajko. To niesamowita struktura, w której rozwija się i żywi nowe życie. Chroni ona pisklę przed światem zewnętrznym, a jednocześnie umożliwia mu oddychanie.

„ATTENBOROUGH I MORSKI SMOK”

Sir David Attenborough dołącza do naukowców, którzy dokonali niesamowitego odkrycia. Badają odnaleziony u wybrzeży Wielkiej Brytanii szkielet ichtiozaura sprzed 200 milionów lat. Gigantyczny smok morski polował w oceanach za czasów dinozaurów i był jednym z najgroźniejszych drapieżników swojej ery.

9 maja o godz. 16:05

10 maja o godz. 10:00

„BŁĘKITNA PLANETA II”           

Przez 4 lata twórcy serii odbyli 125 wypraw, odwiedzili 39 krajów i spędzili ponad 6 tysięcy godzin nurkując i filmując wszystko począwszy od dobrze nam znanych wybrzeży, po morskie głębiny na wszystkich morzach i kontynentach. Dzięki ich niesamowitej wytrwałości, pasji i zaangażowaniu powstała produkcja, która pokaże nam stworzenia tak niebywałe, że równie dobrze, mogłyby one przybyć tutaj z kosmosu.

9 maja o godz. 17:15

Rekomendowane