Powrót Honor 9X
Honor 9X

Honor 9X. Czy tani telefon może prezentować się ładnie?

OPPO A52 ma kilka asów w rękawie, które zwykle zarezerwowane są dla droższej konkurencji. Co oferuje ten nowoczesny smartfon z II kwartału 2020 roku?

Masz wrażenie, że już gdzieś widziałeś Honora 9X? Masz nosa! Smartfon ten pod wieloma względami to ulepszony Huawei P Smart Z. Otrzymujesz w nim m.in. potrójny aparat fotograficzny z obiektywem szerokokątnym, którego brak w modelu P Smart Z. Honor ma też główny obiektyw o większej rozdzielczości (48 Mpix zamiast 16 Mpix). W przeciwieństwie do pierwowzoru, potężna bateria Honora 9X o pojemności 4000 mAh wspiera szybkie ładowanie, choć tym razem zabrakło modułu NFC. Producent pozostawił jednak kilka sprawdzonych rozwiązań znanych z Huaweia P Smart Z.

Honor 9X
Honor 9X

Na froncie gości więc ten sam wyświetlacz Full HD o przekątnej 6,59” (391 ppi). Dobra wiadomość dla estetów – nie ma w nim żadnych wcięć czy otworów na przedni aparat fotograficzny! Kamerka wysuwa się peryskopem, co wygląda bardzo efektownie. A skoro o efekcie „wow” mowa, to Honor – jak to ma w swoim zwyczaju – zadbał o świetne zdobienie swojego telefonu. Tylna obudowa wygląda po prostu świetnie, gdyż zdobi ją gradient układający się w kształt litery „X”. Na pleckach znalazło się także miejsce na skaner linii papilarnych.

Wiele podzespołów napędzających Honora 9X znana jest już z Huaweia P Smart Z. Znajdziesz tu więc m.in. 4 GB pamięci RAM, która zapewnia stabilną pracę telefonu, a także baterię o tej samej pojemności, lecz – jak już wspomniano – tym razem z funkcją szybkiego ładowania. Co dla wielu ważne, w Honorze 9X nie zabrakło preinstalowanych usług Google! To jeden z najciekawszych modeli w swojej kategorii cenowej.

Chcesz wiedzieć więcej szczegółów na temat tego telefonu? Przeczytaj całą recenzję Honor 9X lub sprawdź jego oferty w abonamencie Play!

Rekomendowane