Pomagamy w nauce zdalnej – akcja społeczna Play i Rotary

zdalni zdolni

W grupie „Zdolni Zdalni – zbiórka sprzętu do nauki zdalnej” możesz szukać urządzeń, które są Ci potrzebne lub przekazać sprzęt potrzebującym. Chodzi o sprzęt elektroniczny przydatny podczas nauki zdalnej, czyli np. laptop, tablet, komputer stacjonarny, monitor czy niezbędne akcesoria, m. in myszka, słuchawki, kamerka, klawiatura.
Pamiętaj: urządzenia, które przekazujesz, muszą być w pełni sprawne i kompletne – bez uszkodzeń mechanicznych, z odpowiednią wydajnością baterii, w zestawie z ładowarką. Tak, aby nowy właściciel mógł w pełni korzystać z możliwości urządzenia i instalować na nim potrzebne do pracy czy nauki narzędzia, sprzęt nie powinien być starszy niż 7 lat.

Jak przekazać sprzęt, który mam w domu?

Sposób 1 – Przekazujesz bezpośrednio osobie potrzebującej:

 1. Krok 1. Wejdź na grupę na Facebooku „ZdolniZdalni – zbiórka sprzętu do nauki zdalnej”: /www.facebook.com/groups/ZdolniZdalni
 2. Krok 2. Zaakceptuj reguły grupy.
 3. Krok 3. Na tablicy opublikuj swój post z informacją, jakie urządzenie chcesz oddać. Oznacz post hasztagiem #oddam i #nazwamiejscowości.
 4. Krok 4. Wybierz spośród komentujących osobę, której chcesz przekazać urządzenie.
 5. Krok 5. Przekaż wybranej osobie swoje urządzenie


Na grupie znajdziesz instrukcję przygotowania sprzętu do wysłania i wzór protokołu przekazania sprzętu.


Sposób 2 – Oddajesz sprzęt stowarzyszeniu, do sprawdzenia i przekazania dalej:
 1. Krok 1. Wyślij maila z informacją, co chcesz przekazać,
  do stowarzyszenia Rotary pod adres:zdalni@rotaract.org.pl.
 2. Krok 2. Ustal szczegóły przekazania sprzętu.
 3. Krok 3. Wolontariusz w ustalonym terminie przyjedzie w wybrane miejsce i odbierze sprzęt. Dodatkowo do podpisania otrzymasz dokumenty.


Wolontariusz wyśle sprzęt do Play, do sprawdzenia i dezynfekcji, a potem przekaże odbiorcy.


Jak się zgłosić, jeśli potrzebuję sprzętu do nauki:

 1. Krok 1. Wejdź na na Facebooku „ZdolniZdalni - zbiórka sprzętu do nauki zdalnej”: www.facebook.com/groups/ZdolniZdalni/
 2. Krok 2. Zaakceptuj reguły grupy
 3. Krok 3. Na tablicy ogłoszeń znajdź interesujący Cię sprzęt i zostaw wiadomość w komentarzu pod wybranym postem. Możesz też opublikować post z informacją, czego potrzebujesz – oznacz go hasztagiem #szukam i #nazwamiejscowości.
infografika