Jak dobra zabawa, to tylko z PLAY!

Jak mawiał Mark Twain, „ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić”. Cieszę się, że Play wie, że nauka i zabawa idą w parze, i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom. A zatem: Drodzy Fani Dobrej Muzyki, nadchodzi TIDAL! A Wy, Kochani Miłośnicy Filmów i Telewizji - czas na PLAY NOW!

Może Was zaskoczę, ale mam skojarzenie z Harrym Potterem :) A dokładnie – z Albusem Dumbledore’em. Dyrektor Hogwartu i najwybitniejszy czarodziej w całym uniwersum rzekł kiedyś: „Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy”. Muzyka jest czymś totalnie wow, a wpływ muzyki na organizm człowieka jest przebadany niezwykle szeroko. Trzeba mieć tylko narzędzia, żeby móc dopasowywać muzykę do naszego nastroju. Najlepiej, jeśli takie narzędzie będzie tak wszechstronne, jak się tylko da. Jeżeli szukacie zatem dobrego serwisu muzycznego i dostępu do ogromnej bazy playlist i albumów reprezentujących niemalże każdy gatunek muzyczny, to trafiliście idealnie. TIDAL oferuje kilkadziesiąt milionów utworów, tak wiec zarówno fani popu, jak i miłośnicy muzyki elektronicznej będą w pełni usatysfakcjonowani. PLAY dla swoich Klientów przygotował specjalną ofertę TIDAL na 3 lub 6 miesięcy bez opłat, w zależności od tego, z jakiej oferty i taryfy korzystają. Dla najmłodszych dzieci znajdziemy zaś sporo utworów i playlist w różnych językach (ile radości sprawiło mi puszczanie „Kolorowego Wiatru” z Pocahontas po polsku, angielsku i niemiecku 😊) i pięknych kołysanek, które pozwolą rodzicom na choćby krótką chwilę oddechu. Starsze dzieci bez problemu same znajdą swoich ulubionych artystów, a rodzice z kolei będą mogli cieszyć się szczególnie wysoką jakością dźwięku, która jest jednym z elementów wyróżniających TIDALa na tle innych podobnych serwisów. Ciekawie wyglądało także powitanie w serwisie, kiedy mogłem wskazać kilkoro swoich ulubionych artystów, a serwis sam przygotował wstępny zestaw płyt i utworów do przesłuchania – to prawie jak zaklęcie „Accio moje ulubione płyty!” (zgadnijcie skąd :D). W późniejszym czasie serwis stale podsyła nowe propozycje, w zależności od tego, czego słuchamy. Możemy oczywiście skomponować własne playlisty ułożone na przykład według artysty, gatunku, dekady, a nawet koloru okładki albumu – pełna dowolność i kreatywność 😊! Dodatkowym atutem jest dostęp do teledysków, występów na żywo, całych koncertów, a także oryginalnych programów dostępnych tylko i wyłącznie na TIDALu.

X Muza w nowym wymiarze

Przywołałem Pottera, to teraz czas na filozofa. Otóż św. Tomasz z Akwinu mawiał: „Piękno polega na właściwej proporcji i blasku”, co ja zawsze rozumiem jako złoty środek skuteczności i łatwości obsługi, okraszony efektem WOW. I myślę, że to najlepsza dewiza PLAY NOW TV BOXa. Wystarczy podpiąć go pod telewizor, połączyć się z Internetem (rzekłbym, że to prawie magia!), i już jest się w menu głównym. Ja po kilku minutach zrozumiałem główne założenie tego urządzenia - to w zasadzie dekoder telewizyjny bez potrzeby odbierania sygnału telewizyjnego - wystarczy Internet! Jego największą zaletą jest to, że w formie małego, kwadratowego urządzenia daje dostęp do dziesiątek atrakcyjnych kanałów telewizyjnych. Ale to nie wszystko! Nawet starszy odbiornik, który nie ma funkcji smart, otrzymuje dostęp do Netflixa, HBO oraz YouTube, a także setek innych aplikacji, które można łatwo pobrać ze sklepu Google Play. Celowo piszę “odbiornik”, bo sprawdziłem i nie musi to być wcale telewizor - z zasłużonej emerytury powrócił mój ponad dziesięcioletni monitor komputerowy, który dzięki PLAY NOW TV BOX przeżywa drugą młodość.

Jeśli chodzi o treści, to jest z czego wybierać. Podpisuję się pod słowami Davida Lodge’a, który mawiał, że „urozmaicenie niezbędne jest dla zdrowia psychicznego tak samo jak ruch dla fizycznego”. W dziale telewizji mamy kanały filmowe, serialowe, tematyczne czy informacyjne. Chciałbym szczególnie podkreślić dostęp do bardzo wartościowych kanałów dla dzieci i młodzieży, takich jak National Geographic, Viasat Nature czy Viasat History dla starszych, a dla młodszych rozrywkowe Disney czy Nicktoons. Jeśli taką ilość treści uznamy za niewystarczającą, mamy także dostęp do sporej Wypożyczalni oraz wspomnianych wcześniej HBO GO oraz Netflixa, co jednak wymaga dodatkowej subskrypcji. Dodatkowo dostajemy bezpłatny dostęp do Amazon Prime Video na 6 miesięcy oraz niemilitowany YouTube.

Warto jednak pamiętać, że sam PLAY NOW TV BOX nie zapełni całkowicie naszym pociechom czasu. Dlatego dobrze byłoby poświęcić chwilę na zapoznanie się z dostępną biblioteką i wspólnie z dziećmi wybrać pozycje, które mogą je zainteresować. Może okazać się, że planowanie seansu będzie nie mniej ciekawe i pełne emocji. Bo na tym polega fenomen świata jako Ulicy Pokątnej, o którym ciągle mówię. Narzędzi jest bez liku i warto widzieć ich pełen przekrój, żeby móc wybierać to, co najlepsze dla nas samych. A już sam proces poszukiwania i wyboru może być niezwykłą przygodą. Jak bowiem mówię często na lekcjach etyki - szczęście to bardziej droga niż cel.

bio