Cykl: Play dla Seniorów

fotel z poduszką

Z myślą o seniorach przygotowaliśmy krótkie filmy z poradami na temat obsługi smartfona. Nasze ambasadorki, Maria Winiarska i Zosia Zborowska-Wrona, w każdym odcinku przekazują wiedzę i praktyczne wskazówki, które przydadzą się każdemu, kto dopiero zaczyna przygodę ze smartfonem.
Odcinki będą regularnie publikowane na stronie i na naszym kanale Youtube – zapraszamy do oglądania i komentowania. Zaproś do oglądania osoby, którym taka wiedza może się przydać!

Odcinek 1 | Jak włączyć internet w smartfonie i skąd pobierać aplikacje

W pierwszym odcinku dowiesz się, jak włączyć Wi-Fi i internet w telefonie i jak znaleźć podstawowe informacje w wyszukiwarce Google. A na koniec sprawdzimy, jak założyć konto Google Play – będzie Ci potrzebne do pobierania aplikacji.


Odcinek 2 | Wideorozmowy przez aplikację Whatsapp

W tym odcinku dowiesz się, jak korzystać z darmowego komunikatora WhatsApp. Założymy w nim konto i napiszemy do znajomego. Sprawdzimy też jak wysyłać obrazki, dzwonić i włączyć wideorozmowę.

Odcinek 3 | Jak robić i przesyłać zdjęcie

W trzecim odcinku dowiesz się jak korzystać ze smartfonowych aparatów fotograficznych. Znajdziemy świetny kadr aparatem głównym, podpowiemy jak zrobić idealne selfie i zajrzymy do galerii zdjęć. A na koniec wyślemy fotografię MMSem.

Odcinek 4 | Jak zapłacić fakturę i doładować konto w Play24?

W czwartym odcinku dowiesz się jak zapłacić fakturę oraz doładować telefon na kartę – bez wychodzenia z domu! Ściągniemy aplikację Play24, zalogujemy się do niej, a później szybko, wygodnie i bezpiecznie opłacimy rachunek i zasilimy konto.

Odcinek 5 | Jak korzystać z Instagrama?

W piątym odcinku podbijamy Instagram! Zainstalujemy aplikację oraz założymy konto, sprawdzimy jak dodawać i lajkować zdjęcia. Odszukamy konta znajomych i profile warte śledzenia, a na koniec opowiemy o ciekawych livestreamach tworzonych z myślą o seniorach.

Zobacz kulisy odcinka na naszym profilu na Instagramie!Odcinek 6 | Aplikacje dla seniorów

W szóstym odcinku poznajemy najlepsze aplikacje dla seniorów. Przyjrzymy się aplikacjom ułatwiającym codzienne życie, sprawdzimy, które apki zapewnią dobry trening umysłu, a seniorom szukającym odpoczynku polecimy coś do rozrywki.

W następnym odcinku: Facebook


Odcinek 7 | Facebook

W siódmym odcinku, specjalnie na Waszą prośbę, stawiamy pierwsze kroki na Facebooku! Założymy konto, sprawdzimy jak szukać znajomych i ciekawych stron. Zobaczymy też co słychać na facebookowych grupach i poznamy możliwości Messengera. PS. Będzie Ziutek 🐶 💜

W następnym odcinku: Relacje na Instagramie i livestreamy z srebrnymi influencerami z Dancingu Międzypokoleniowego.


Odcinek 8 | Jak korzystać z relacji i live’ów

W ósmym odcinku pogłębiamy wiedzę o relacjach na Instagramie – sprawdzimy jak na nie odpowiadać, i jak publikować własne. Dowiemy się też, jak korzystać z livestream’ów, czyli relacji na żywo. Warto, bo Dancing Międzypokoleniowy planuje kilka wirtualnych spotkań specjalnie dla seniorów.

Odcinek 9 | Jak wziąć udział w konkursie i korzystać z Zoom

To już dziewiąty odcinek naszego cyklu wideoporadników! Mamy nadzieję, że obejrzeliście wszystkie i wykorzystujecie zdobytą wiedzę w praktyce. A żeby dać Wam do tego jeszcze jedną okazję, zapraszamy do udziału w konkursie Play i Samsung, w którym możecie wygrać jeden z 50 smartfonów Samsung Galaxy A10.
W odcinku pokażemy, jak brać udział w konkursach w mediach społecznościowych i opowiemy, dlaczego należy uważnie czytać regulaminy. Sprawdzimy, jak wziąć udział w konkursie, przesyłając swoje zgłoszenie na Facebooku lub Instagramie. Więcej o zadaniach konkursowych przeczytacie na naszym Facebooku i Instagramie.Regulamin konkursu #SuperSenior


W odcinku 9 opowiemy też, jak dołączyć do spotkania na Zoomie, a w następnym – już ostatnim – odpowiemy na pytania, które zadawaliście w komentarzach na YouTube.

Odcinek 10 | Odpowiadamy na pytania widzów

To już ostatni odcinek naszego cyklu wideoporadników! Obejrzeliście wszystkie i wykorzystujecie zdobytą wiedzę w praktyce?
Dziś poruszamy tematy, o które pytaliście w komentarzach pod wcześniejszymi filmami. Mamy nadzieję, że zaspokoimy Waszą ciekawość!
Opowiemy o tym, dlaczego zakładanie poczty Gmail jest superszybkie, oraz jak można logować się do różnych aplikacji za pomocą konta na Facebooku. Wyjaśnimy czym jest chatbot, a później zajrzymy do przeglądarki Chrome i zobaczymy o co chodzi ze słynnymi cookies.


Nagrywamy odpowiedzialnie – wszystkie odcinki są rejestrowane bez wychodzenia z domu.
Nagrania zrealizowano smartfonem Samsung Galaxy S20+ a do zdjęć Maria używała smartfona Samsung Galaxy A51


Projekt realizujemy we współpracy z: