Xiaomi Mi 11T – czym zaskoczy nowa seria?

Xiaomi to jeden z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Korporacja – począwszy od założenia firmy w 2010 roku przez Lei Jun – stawia na wysoką jakość oferowanych urządzeń, które dostarcza odbiorcom w niezwykle przystępnych cenach, dzięki czemu może konkurować z innymi gigantami z branży. Tym razem do klientów trafia nowa seria urządzeń Xiaomi Mi 11, których głównymi filarami są modele: Xiaomi Mi 11T i Xiaomi Mi 11T Pro. Co oferuje nowoczesna gama produktów i czy można liczyć tutaj na jakieś zaskoczenie?

 1. Świetna alternatywa dla flagowców
 2. Słów kilka na temat specyfikacji
 3. Aparat dla wymagających
 4. Ekrany w serii Mi 11T i Mi 11T Pro
 5. Ekstremalnie szybkie ładowanie Xiaomi HyperCharge
 6. Wydajne procesory
 7. Zawartość opakowania, czyli co jest w zestawie?

Świetna alternatywa dla flagowców

Stajnia Xiaomi od lat zaskakuje mnogością modeli i dostępnych wariantów urządzeń. Różnorodność kolorów, szeroki zakres specyfikacji i wiele nowinek technicznych to coś, na co mogą liczyć klienci, spoglądając w kierunku tego giganta. Bardzo często okazuje się, że w przypadku producenta z Chin, świetny, „naszpikowany” funkcjami smartfon to niekoniecznie tylko model flagowy z górnej półki cenowej. Produkty z najnowszej serii:  Xiaomi Mi 11T i Xiaomi Mi 11T Pro idealnie wpisują się w tę tezę. 

Słów kilka na temat specyfikacji

Na co warto zwrócić uwagę, spoglądając na urządzenia Xiaomi Mi 11T i Xiaomi Mi 11T Pro? Na pochwałę zasługują z pewnością:

 • świetny aparat, 
 • kamera ultraszerokokątna 120° z trybem nocnym,
 • oferowane wsparcie dla nagrywania filmów w rozdzielczości 8K oraz HDR10+, 
 • obsługa szybkiego ładowania 120 W, 
 • świetny procesor (w modelu 11T Pro zainstalowano Qualcomm Snapdragona 888, a w modelu 11T MediaTek Dimensity 1200 MT6893),
 • duży ekran AMOLED o przekątnej 6,67 cala,
 • spora ilość pamięci RAM (nawet do 12 GB, w zależności od wybranej opcji).

Dzięki takim aspektom technicznym naprawdę można uznać, że to seria urządzeń dedykowana do zadań specjalnych. Sprawdzi się ona nie tylko tym, którzy przeważnie wykorzystują telefon tylko do social mediów, ale i amatorom fotografowania czy grania. 

Aparat dla wymagających

Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że w swoich urządzeniach Xiaomi mocno stawia na nieszablonowe możliwości związane z wykonywaniem fotografii. Smartfony z serii Mi 11T i Mi 11T Pro bardzo mocno czerpią z tego, co najlepsze w ich flagowych braciach, w tym modelach z serii Mi 11.

Wyposażono je w 3 aparaty o rozdzielczości: 108 Mpix (aparat główny), 8 Mpix (aparat z obiektywem ultraszerokokątnym) i 5 Mpix (aparat z obiektywem telemakro 2x). Jeśli chodzi o oprogramowanie, to w pakiecie dostaje się praktycznie to samo, co w przypadku bardziej luksusowego pobratymca Mi 11. Warto wspomnieć m.in. o opcjach, umożliwiających wykonanie lustrzanego odbicia, klonowanie osoby w kadrze, czy też nałożenie efektu Hitchcocka.

Nie można zapominać o funkcji nagrywania filmów w najwyższej rozdzielczości 8K, standardzie HDR10+, nagrywaniu video z użyciem obiektywu telemakro i świetnym zoomie cyfrowym. Pasjonatów fotografii ucieszy też zapewne tryb profesjonalny, zapewniający doskonałą kontrolę nad ekspozycją oraz zestaw praktycznych narzędzi, takich jak histogram, focus peaking oraz zebra. 

Ekrany w serii Mi 11T i Mi 11T Pro

Wyświetlacze w tych modelach mają rozmiar 6,67 cala i dostarczają bardzo przyzwoitą jakość obrazu. Są to ekrany AMOLED, oferujące odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz. Co ciekawe, w modelu Mi 11T Pro producent zdecydował się zaimplementować wsparcie dla Dolby Vision, a nie tylko HDR10 i HDR10+ jak w poprzedniku, czy nawet flagowym modelu Mi 11, który też posiada ekran AMOLED.

Można więc śmiało powiedzieć, że jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra i zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Docenią to między innymi pasjonaci gier, jak i osoby, które na smartfonie uwielbiają oglądać filmy. 

Ekstremalnie szybkie ładowanie Xiaomi HyperCharge

Xiaomi przyzwyczaiło już, że w swoich najnowszych modelach dostarcza funkcję Xiaomi HyperCharge, oferującą superszybkie ładowanie na poziomie 120 W. Nie inaczej jest w przypadku serii Mi 11T i Mi 11T Pro. Producent deklaruje, że do pełnego ładowania akumulatorów, których pojemność wynosi 5000 mAh, wystarczy zaledwie 17 minut!

Biorąc pod uwagę propozycje konkurencji, należy uczciwie przyznać, że jest to jeden z najlepszych wyników na rynku smartfonów. Oprócz tego Xiaomi zadbało też o bezpieczeństwo ładowania i baterii, dostarczając technologię bazującą na 34 wariantach ładowania urządzenia. 

Wydajne procesory

Na pokładzie tych smartfonów znalazły się jednostki: Qualcomm Snapdragon 888 (Xiaomi Mi 11T Pro) oraz MediaTek Dimensity 1200 MT6893 (Xiaomi Mi 11T). Oba procesory oferują bardzo dobrą płynność pracy urządzeń oraz wysoką wydajność w podstawowych zastosowaniach. Procesor Snapdragon 888 zastosowany w modelu Xiaomi Mi 11T Pro gwarantuje, że smartfon będzie działał płynnie nawet przy wielu aplikacjach włączonych jednocześnie i umożliwi komfortową zabawę we wszelkiego typu popularnych grach.

Zawartość opakowania, czyli co jest w zestawie?

W zestawie z zakupionym telefonem Xiaomi dostarcza oczywiście komplet dokumentacji oraz przeźroczyste etui, przewód USB-C i ładowarkę o mocy aż 120 W. To, czego zabrakło, jest raczej detalem, ale warto wiedzieć, że w pakiecie kupujący nie znajdzie adaptera na jack 3,5 mm. 

Udostępnij:

Rekomendowane