Powrót iTaxi w Play
iTaxi w Play

Jak wygodnie zapłacić za przejazdy z iTaxi?

Z każdym rokiem rośnie liczba produktów, za które możemy zapłacić wprost z telefonu. Już teraz do rachunku telefonicznego możemy dopisać zakupy za aplikacje, gry, bilety komunikacji miejskiej czy parkowanie. Abonenci Play w dziesięciu miastach mogą już doliczyć do rachunku w Play koszt Biletu iTaxi – przełomowej usługi iTaxi.

W tym artykule poznasz:

 1. Co to jest Bilet na taksówkę
 2. Jak skonfigurować aplikację?
 3. Jak skorzystać z Biletu iTaxi?
 4. Ile zapłacisz za przejazd?
 5. Czy iTaxi jest bezpieczne?

Co to jest Bilet na taksówkę?

Zamawiając samochód w iTaxi, cena przejazdu pojawia się jeszcze przed złożeniem zamówienia w Bilecie na taksówkę, a koszt podróży nie zmieni się jeśli nie poprosisz o zmianę trasy. Decydując się na wybór płatności z Play, cena biletu będzie doliczona do faktury od razu po potwierdzeniu przejazdu. Bez konieczności podpinania karty i na jednej fakturze. Jeśli cenisz sobie wygodę i płatności jednym przelewem za różne usługi, od teraz do zbiorczego rachunku możesz dodać przejazdy z iTaxi. Cenę Biletu iTaxi możesz dopisać do faktury w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Trójmieście, Lublinie i Wrocławiu.

Mapa dostępności iTaxi w Play
Mapa dostępności iTaxi w Play

Jak skonfigurować aplikację?

Jeśli nie jesteś użytkownikiem aplikacji iTaxi:

 1. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play lub App Store.
 2. Przejdź przez prosty i intuicyjny proces rejestracji, podając imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu. Na wskazany numer przychodzi SMS autoryzujący aplikację.

Jeśli już jesteś użytkownikiem aplikacji iTaxi zanim zamówisz przejazd, wystarczy tylko skonfigurować płatności. Ten proces również jest bardzo prosty:

1.Wysuwamy z lewej strony zakładkę, klikamy „płatności” i wybieramy opcję „Dodaj metodę płatności”.

Zapłać z Play

2. Wybieramy opcje "Zapłać z Play"

Zapłać z Play2

3. Wpisujemy numer teleofonu na który przyjdzie SMS z hasłem.

Zapłać z Play2

4. Na numer podany przy rejestracji zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym, który następnie należy wpisać w aplikacji… i gotowe!

Każdorazowy wybór płatności z dopisaniem do faktury będzie potwierdzany odpowiednim SMS-em, a wszystkie przejazdy będą widoczne po zalogowaniu do Play24 w historii aktywności i wymienione na fakturze. Korzystanie z płatności mobilnych z Play jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie płatności jednym przelewem za wszystkie usługi.

Jak skorzystać z Biletu iTaxi?

 1. Po uruchomieniu aplikacji na głównym ekranie, obok aktualnej lokalizacji, którą aplikacja sama rozpozna, wpisz adres docelowy i kliknij „dalej”.
 2. Na kolejnym ekranie pojawi się kafelek Bilet iTaxi wraz z ceną, którą zapłacisz za przejazd na wybranej trasie. Tak więc zanim zamówisz, dokładnie wiesz ile zapłacisz za kurs.
 3. W ostatnim kroku kliknij przycisk „zamów” …. i gotowe! Taksówka już po Ciebie jedzie.
 4. Użytkownik, który skorzysta z Biletu iTaxi, po zakończonym kursie otrzyma od operatora SMSa z potwierdzeniem kwoty doliczonej do comiesięcznej faktury.
Prius w iTaxi

Ile zapłacisz za przejazd?

Do ceny przejazdu zostanie doliczone 10% prowizji, co stanowi niewielką opłatę za odroczenie płatności, komfort, bezpieczeństwo i łatwość korzystania z tego rozwiązania. Oczywiście wszystko jest wycenione i masz jasną informacje ile zapłacisz za przejazd. A dzięki podłąćzeniu płatności z Play nie martwisz się, czy masz wystrczającą ilość gotówki przy sobie. 

Tesla w iTaxi

Czy iTaxi jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo pasażerów jest dla iTaxi najwyższym priorytetem, dlatego w taksówkach iTaxi w całej Polsce wdrożone zostały poniższe zasady:

 1. Kierowcy, przyjmując pasażera, nie wychodzą z auta.
 2. W przedziale pasażera umieszczone są pojemniki z płynem do dezynfekcji, które są stale uzupełniane.
 3. Kierowcy i pasażerowie są informowani o tym, aby nie dotykać przegrody ochronnej, klamek, oparć i innych elementów wewnątrz samochodu dłońmi, o ile to nie jest konieczne.
 4. Kierowcy zachęcają do rozliczeń bezdotykowych za pomocą karty lub poprzez aplikację, by ograniczyć do minimum konieczność bezpośredniego kontaktu.
 5. Kierowcy dezynfekują klamki i inne najczęściej dotykane elementy po każdym kursie oraz możliwie jak najczęściej ozonują wnętrze pojazdu.

To wszystko po to, by zapewnić Pasażerom i Kierowcom możliwie jak najbardziej bezpieczne warunki przejazdu i pracy. W związku z instalacją przegrody i wyłączeniem przedniego siedzenia pasażera z dostępności w kursie, taksówki mogą przewozić o jedną osobę mniej niż pozwala na to liczba foteli w pojeździe. Warto o tym pamiętać przy organizacji swojej podróży. W aplikacji pojawiła się dodatkowa funkcjonalność, którą można wybrać, zamawiając taksówkę – “Przegroda ochronna”.

To wszystko sprawia, że podróż w dzisiejszych czasach jest wygodna i bezpieczna. A czy Ty jechałeś już z iTaxi?

Rekomendowane