internet-dla-studentow-glowne.jpg
Porady Internet

Co wyróżnia oferty Internetu dla studenta?

11 czerwca 2023 4 minuty czytania

Jesteś studentem, właśnie wynająłeś mieszkanie i potrzebujesz internetu? W Play wiemy, że potrzebujesz prawdziwej oferty do zadań specjalnych - szczególnie teraz, kiedy Twoje studia przenoszą się do sieci. Coraz więcej zajęć na Twojej uczelni odbywa się online, a egzaminy, kolokwia i wejściówki wymagają niezawodnego, stabilnego łącza. Nie tylko uczelnią jednak student żyje, prawda? Jeżeli po wykładach spędzasz czas przy filmach i serialach na platformach streamingowych albo łączysz się ze znajomymi i wspólnie gracie w gry online, potrzebujesz oferty, która sprosta tym wymaganiom.

Spis treści:
Internet dla studentów - szybki, tani i dobry!
Internet dla studenta - formalności ograniczone do minimum
Krótka umowa na internet stacjonarny - skrojona pod studenckie potrzeby
Umowa bez zobowiązań - atrakcyjna oferta internetowa dla studentów
Internet dla studentów - podsumowanie

Internet dla studentów - szybki, tani i dobry!

Doskonale wiemy, że studenci nie zadowolą się byle czym - a internet absolutnie nie jest wyjątkiem. Zależy im na wysokiej jakości sygnału internetowego, który pozwoli na swobodne poruszanie się po sieci, kwestie związane z formalnościami wolą natomiast ograniczyć do minimum, a przy tym wyjątkowo dużą uwagę zwracają na niską cenę usługi. Czy da się pogodzić te wszystkie kwestie? Jak najbardziej! Podczas tworzenia oferty skrojonej specjalnie dla studentów, wzięliśmy pod uwagę ich najważniejsze potrzeby, a wśród nich:  

  • Szybkość przesyłania i odbierania danych. Teraz, gdy coraz więcej zajęć przenosi się do internetu, dostęp do szybkiej sieci, która pozwala na branie udziału w zajęciach (a tym bardziej w egzaminach!) bez zakłóceń czy utraty połączenia jest kluczowy. Internet dla studenta musi pozwalać na przesyłanie dużej ilości danych w krótkim czasie - i to bez zakłóceń lub - co gorsza - przerwania połączenia. W końcu takie sytuacje nie tylko są frustrujące, gdy występują w środku odcinka ulubionego serialu, ale przede wszystkim mogą zaważyć na wyniku sesji egzaminacyjnej.
  • Możliwość podłączenia do sieci wielu urządzeń jednocześnie. W wynajmowanych przez studentów mieszkaniach rzadko kiedy z internetu korzysta tylko jedna osoba. Zwykle jest to co najmniej kilka komputerów, telefonów, a także innych urządzeń, takich jak telewizor, drukarka czy tablet, które potrzebują podłączenia do stabilnego internetu stacjonarnego równie mocno. Dlatego tak ważne jest stabilne źródło sieciowe, które poradzi sobie z obsługiwaniem wielu urządzeń w tym samym czasie. W takiej sytuacji sprawdza się WiFi, które automatycznie optymalizuje i dzieli sygnał między różnymi urządzeniami. Dzięki temu na każdym z urządzeń Ty i Twoi znajomi będziecie mogli korzystać z szybkiego i niezawodnego połączenia bez obaw, że stracicie sygnał w najmniej odpowiednim momencie - na przykład w środku egzaminu lub emocjonującej rozgrywki.
  • Warunki umowy. Każdy, kto rozpoczyna studia, doskonale wie, że na tym etapie życia plany mogą zmieniać się bardzo dynamicznie - nierzadko razem z wynajmowanym mieszkaniem czy pokojem. Umowa musi gwarantować stabilny i szybki internet, ale też w żaden sposób nie ograniczać osoby, która z niego korzysta - dlatego najlepiej, gdy jest krótka lub w ogóle nie ma okresu zobowiązania. Dobry internet dla studenta to w końcu taki, który nie przytrzymuje go w jednym miejscu ze względu na długą umowę, na przykład gdy ten chce wyjechać za granicę, przeprowadzić się lub wrócić do domu na czas nauki zdalnej. Na studiach nowych obowiązków nie brakuje - po co więc dokładać sobie dodatkowych zobowiązań?


Internet dla studenta - formalności ograniczone do minimum

Nie musisz być właścicielem mieszkania, aby podpisać umowę na dostawę internetu. Jeśli wynajmujesz mieszkanie lub pokój, również możesz zostać naszym abonentem. Wystarczy dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, na przykład paszport. Jeśli okablowanie Play już jest w mieszkaniu - instalacja nowego modemu będzie bardzo szybka. Na wypadek konieczności kucia w ścianach przyda się pisemna zgoda właściciela.

Sam proces zakupu również jest bardzo szybki, prosty i zajmuje zaledwie… kilka kliknięć - jeśli odwiedzisz stronę play.pl. Wybierz najlepszą dla siebie ofertę, następnie wypełnij formularz online, aby bezpiecznie zawrzeć umowę o świadczenie usług Play. Możesz oczywiście również odwiedzić w tym celu Salon Play. To nie wszystko! Bez wychodzenia z domu można również zarządzać zawartą umową na usługi czy uzyskać pomoc techniczną.


Krótka umowa na internet stacjonarny - skrojona pod studenckie potrzeby

Boisz się długich umów z operatorami? Niepotrzebnie! Specjalnie dla osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania, dostępne są umowy z krótkim okresem zobowiązania. Dzięki temu studenci mogą śmiało korzystać ze stabilnego źródła internetu stacjonarnego w wynajmowanym mieszkaniu, bez martwienia się o długie, wiążące umowy.

Interesuje Cię krótka umowa? Umowa jest zawierana na bardzo korzystnych warunkach i jest dostępna dla każdego nowego abonenta. Pozwala na korzystanie z szybkiego internetu w świetnej cenie, ze znacznie krótszym niż standardowy okresem zobowiązania. Do wyboru klienci Play mają kilka opcji, różniących się między sobą prędkością internetu oraz oczywiście ceną.


Umowa bez zobowiązań - atrakcyjna oferta internetowa dla studentów

Coraz częściej operatorzy dają swoim klientom możliwość skorzystania z umowy bez okresu zobowiązania, dzięki której użytkownicy mogą cieszyć się pełną ofertą internetową, szybkim przepływem danych i dobrą jakością łącza bez podpisywania umowy na czas określony.
To oferta atrakcyjna również dla studentów, którzy chcą korzystać z dobrej jakości szybkiego łącza, rozkładać kwotę umowy z operatorem na wszystkich mieszkańców, jednocześnie wiedząc, że będą mogli rozwiązać umowę w nieokreślonym w przyszłości momencie, np. gdy wyprowadzą się z wynajmowanego mieszkania lub zmienią się inne okoliczności życiowe. W przypadku umowy bez zobowiązania, zrezygnować ze świadczenia usług można w dowolnym momencie z zachowaniem okresu jednego miesiąca wypowiedzenia.


Internet dla studentów - podsumowanie

 

  • Wybierając internet dopasowany do potrzeb studentów, należy wziąć pod uwagę okres umowy z operatorem.
  • Internet dla studenta musi być przede wszystkim niezawodny - nie tylko, gdy korzysta z niego jedna osoba, ale także, gdy dostępu potrzebują także inni domownicy.
  • Play daje możliwość zawarcia korzystnych umów na czas określony lub bez okresu zobowiązania, co daje studentom ważną swobodę.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl