czym_jest_szklo_gorilla_glass_i_w_jaki_sposob_chroni_telefon_przed_rozbiciem.jpg
Porady

Czym jest szkło Gorilla Glass i chroni telefon przed rozbiciem

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie smartfona bez szkła ochronnego. Jego zadaniem jest ochrona ekranu przed zarysowaniami i pęknięciami. Obecnie najpopularniejszym rodzajem szkła jest Gorilla Glass, które znajdziemy w wielu flagowych smartfonach. Co warto wiedzieć o Gorilla Glass?

24 czerwca 2021 4 minuty czytania
Jak chronić wyświetlacz telefonu przed uszkodzeniami Foto.jpeg
Porady

Jak chronić wyświetlacz telefonu przed uszkodzeniami?

 Do uszkodzenia telefonu może dojść w najmniej oczekiwanej sytuacji. Najczęściej poszkodowany jest wyświetlacz.

8 grudnia 2021 4 minuty czytania
Jak zastrzec numer telefonu Jednorazowo i na stałe Foto.jpeg
Porady

Jak zastrzec numer telefonu? Jednorazowo i na stałe

Jak tego dokonać? Jak zastrzec numer jednorazowo? Jakie daje to korzyści?

19 października 2021 3 minuty czytania
naprawatelplay360928x535.jpg
Porady

Naprawa telefonu? Sprawdź Play360!

Play360 to popularna usługa dla użytkowników sieci Play, polegająca na bezpłatnej naprawie telefonu lub wyświetlacza. Warto z niej skorzystać, bo zyskujesz naprawdę sporo. Zwłaszcza że wraz z usługą otrzymasz dodatkowo dostęp do najlepszych aplikacji.

17 sierpnia 2021 4 minuty czytania
wymiana_telefonu.jpg
Porady

Wymiana telefonu. Jak często użytkownicy przerzucają się na inny model?

Co jaki czas warto wymienić swój telefon? Tak naprawdę nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, bo to kwestia indywidualna. Jednak z naszego artykułu dowiesz się, co jaki czas, średnio, ludzie wymieniają swoje telefony. Bez względu na to, czy są to modele topowe, ze średniej półki czy budżetowe.

3 sierpnia 2021 5 minut czytania
co_to_jest_kod_puk_i_do_czego_sluzy.jpg
Porady

Co to jest kod PUK i do czego służy?

Stosowane do obsługi telefonów karty SIM posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed korzystaniem z nich przez niepowołane osoby. Oprócz kodu PIN bardzo ważną rolę odgrywa także kod PUK, który przez wielu jest zapominany bądź pomijany.

16 czerwca 2021 3 minuty czytania
security.jpeg
Porady

Jak zabezpieczyć smartfon przed kradzieżą?

Kradzież telefonu może zdarzyć się każdemu z nas. Warto na co dzień przestrzegać kilku reguł, które znacząco mogą utrudnić kradzież naszego smartfona. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, by skutecznie zabezpieczyć telefon przed kradzieżą.

23 kwietnia 2021 4 minuty czytania
zgubiony-telefon.jpeg
Porady

Jak zlokalizować zaginiony bądź skradziony smartfon?

Kiedy nasz smartfon zostanie skradziony albo go zgubimy, nie musi to oznaczać pożegnania się na dobre z urządzeniem. Możemy je zlokalizować dzięki usługom i aplikacjom dostępnym u naszego operatora albo w sklepie Google Play lub AppStore. Ustalenie lokalizacji smartfona może nam pomóc w odzyskaniu skradzionego lub zagubionego sprzętu.

23 kwietnia 2021 4 minuty czytania
zalany-smartfon.jpg
Porady

Zalany smartfon. Co zrobić, kiedy telefon nie jest wodoodporny?

Zalany wodą smartfon oznacza przeważnie jedno – wysokie koszty naprawy. Co zatem zrobić w przypadku zalanego smartfona? W jaki sposób zabezpieczyć się przed problemem? Sprawdzamy!

7 lipca 2020 4 minuty czytania
Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Porady

Jak sprzedać bezpieczenie smartfona?

Lubimy nasze smartfony, ale zawsze musi nadejść moment rozstania. Jeśli stan naszego urządzenia pozwala na sprzedaż, warto zrobić to dobrze i bezpiecznie.

16 kwietnia 2020 4 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

ubezpieczenie telefonu

Ubezpieczenie telefonu – dlaczego warto?

 

Ubezpieczenie telefonu to jedna z dodatkowych usług, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Smartfony są dziś coraz inteligentniejsze i bogatsze w wiele dodatkowych funkcji. Telefon nie służy już tylko do odbierania i wykonywania połączeń głosowych oraz wysyłania SMS-ów. Jest narzędziem pracy i źródłem rozrywki. Za dobry smartfon, który zaspokaja wszystkie potrzeby użytkownika, można zapłacić kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

Użytkownicy telefonów mogą sięgać po niego w ciągu dnia aż 200 razy. Wiąże się to ze wzrostem ryzyka jego uszkodzenia (np. wskutek wypadnięcia z kieszeni spodni, biurka, torby). Wysoka wartość wielu telefonów sprawia, że są one często także okazją dla złodziei. Żeby nie narażać się na wysokie koszty naprawy lub co gorsza – wymiany telefonu na nowy, warto rozważyć ubezpieczenie telefonu. Jest to szczególnie istotne przy zakupie dobrego, droższego smartfona.

 

Ubezpieczenie telefonu w Play

 

Również w Play można ubezpieczyć swój telefon. W ramach usługi "Bezpieczny telefon" z oferty mogą skorzystać klienci sieci Play. Polisa obowiązuje na terytorium Polski i za granicą (do 60 dni pobytu). Ochrona ubezpieczeniowa odbywa się we współpracy z firmą Metlife Europe Insurance Limited. Składka jest uzależniona od wybranej opcji ubezpieczenia telefonu oraz wartości telefonu i zaczyna się od 9,99 zł miesięcznie.

 

Alternatywą jest ubezpieczenie wyświetlacza w usługach:

 

  • Ochrona wyświetlacza – limit do 1000 zł, 12 zł/miesiąc;
  • Ochrona wyświetlacza MAX – limit do wartości telefonu, 20 zł/miesiąc, również po zalaniu i zatopieniu w wodzie.

 

Ubezpieczenie smartfona w Play zapewnia użytkownikom poczucie komfortu i spokoju, bez obaw, że smartfon może zostać przypadkowo zniszczony. Więcej o ubezpieczeniu telefonu w Play na Play.pl!