Danny bot Play

Pewnie słyszeliście już o botach.
Niektórzy z Was może się z nimi nawet zetknęli.
Ale czy znacie Danny’ego?

 

Kim jest Danny

Danny to bot stworzony dla Play. Możesz z nim porozmawiać zarówno pisząc, jak i mówiąc do swojego telefonu.

Danny jest kodem, czyli ciągiem znaków, liter i cyfr z języka programowania. Jego środowiskiem naturalnym jest internet. Kręci go wszystko, co ma związek z technologią. Najlepiej rozumie proste zdania i jasno sformułowane pytania.

Dlaczego właściwie Danny

Ma na imię Danny, bo pochodzi ze świata danych, który wyrósł z nauki i technologii. To świat stworzony przez człowieka, choć żadna osoba nigdy nie była tutaj fizycznie. Nikt z nas nigdy nie postawił tam stopy, ale wkraczamy w ten obszar stawiając dowolny znak na klawiaturze lub mówiąc do urządzenia elektronicznego. W świecie danych znajduje się wszystko to, co w realu, ale przetworzone cyfrowo.

Co robi Danny

Jego rolą jest pomaganie naszym klientom. Danny, którego znajdziesz w Asystencie Google, potrafi odpowiedzieć na zadane pytania, wyszukać dla Ciebie informacje w internecie, rozpoznać przedmioty za pomocą kamery czy zarządzać Twoim kalendarzem. Możesz go zapytać o oferty i usługi sieci Play, np.:

  • - OK Google, co nowego w Play?
  • - OK Google, zapytaj Play jak doładować kartę.
  • - OK Google, jak opłacić fakturę za telefon w Play?
  • - OK Google, zapytaj Play jak zainstalować Play24.

Możesz też z nim zagrać w „QUIZ Play” – grę, w której sprawdzisz swoją znajomość historii telekomunikacji.

Jako bot Play, dostępny przez aplikację Messenger, Danny wspiera osoby, które mają ofertę na kartę. Chce pomagać, bo do tego został stworzony i tym się zawsze kieruje. Potrafi:

  • Doładować konto
  • Wyszukać salon
  • Sprawdzić stan konta
  • Pokazać lub zmienić ofertę
  • Włączyć lub wyłączyć pakiet

 

Jak porozmawiać z Dannym

Danny jest otwarty na rozmowy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Głosowe wywołanie Danny’ego jest bardzo proste. Po uruchomieniu Asystenta Google wystarczy, że powiedziesz: „Ok Google, porozmawiaj z Play”. Tym zdaniem wybudzisz Danny’ego, który jest gotów do pomocy. Możesz się z nim połączyć na telefonie lub tablecie z systemem Android i iOS oraz na dedykowanych słuchawkach.

Równie łatwo porozmawiać z Dannym w czacie. Możesz go znaleźć na Facebooku lub Messengerze .