Zaloguj do Play24

Zasięg i roaming

 
Obsługa Klienta

Zasięg 4 sieci

Gdzie możesz to zrobić:

Telefon W telefonie

Szukasz czegoś innego?

 
 
 
 


 

Co oznacza zasięg 4 sieci?

Roaming krajowy pozwala wszystkim użytkownikom sieci Play na korzystanie z zasięgu innych sieci komórkowych. Wyjątek stanowi oferta Play Internet, której roaming krajowy nie dotyczy. Za wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS, MMS i transmisję danych w ramach roamingu krajowego nie są pobierane dodatkowe opłaty.

Aby móc w pełni korzystać z zalet roamingu krajowego upewnij się, że telefon ma włączoną opcję automatycznego wyboru operatora. Dzięki tej opcji Twój telefon automatycznie przełączy się na sieć, która w danym miejscu ma lepszy zasięg.

Jak włączyć automatyczny wybór operatora?

Skorzystaj z obrazkowego poradnika na naszym forum technicznym.

 

Jak korzystać z roamingu krajowego dla klientów Play?

Roaming krajowy jest dostępny dla wszystkich klientów Play korzystających z ofert głosowych i telemetrycznych. Jedynie Klienci Play Internet mogą korzystać tylko z zasięgu sieci Play.

Aby skorzystać z roamingu krajowego, nie musisz wyrażać zgody na zmianę operatora, z którego sieci korzystasz. Jeśli kupiłeś telefon w Play, nie wymaga on dodatkowej konfiguracji, a zmiana zazwyczaj odbywa się automatycznie.

 
 
 

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny? Ikona potwierdzenia że artykuł był przydatny Ikona potwierdzenia że artykuł nie był przydatny

Dziękujemy za informację!

Dziękujemy za informację! Postaramy się poprawić. Prosimy, napisz nam czego zabrakło!

 

Dziękujemy za informację!